PODZIM V DIVIZI

Solidní bodový základ ano, ale důvod k jarní bezstarostnosti rozhodně ne. Nějaký ten zisk navíc by se hodil, neboť od posledního Náchoda dělí Letohrad jen šest bodů a je jasné, že v jarních odvetách bude potřeba ještě zabrat. Mužstvu se nepovedl závěr podzimu, když z posledních čtyř zápasů nezískal na své konto ani bod, a proto se nachází na horší příčce, než to po většinu času vypadalo. Trenér ALEŠ MAJVALD však také kvituje viditelný herní progres svých svěřenců a je přesvědčen, že po kvalitní zimní přípravě se zase posunou dál.

První polovina podzimní části mistrovské sezony a FK Letohrad. Jak ji hodnotíte?

Ke spokojenosti mi schází čtyři až pět bodů, které jsme mohli získat a které by nám pomohly k lepšímu umístění. Nicméně s pokorou to bereme a věříme, že se na jaře posuneme v tabulce na místa, kde bychom chtěli být.

Nakolik jste byl spokojen s podzimem, co se předváděné hry vašich svěřenců týká?

Musím říci, že od léta kluci udělali v tomto směru kus práce a náš herní projev se i v porovnání s předchozí sezonou zlepšil. Je skvělé, že to tak vnímají i samotní hráči.

Pozitiva a negativa vašeho podzimního působení v soutěži? Která byste vypíchl?

Pozitivně beru, jak kluci navnímali nový systém hry a také, jak se někteří hráči popasovali se svými novými rolemi v týmu. Co se nám naopak nepovedlo, to je bodový zisk z venkovních utkání.

Projevila se na podzimní sezoně předcházející dlouhá nucená „covidová“ pauza a dvě nedohrané sezony, a to jak u vašeho družstva, tak celkově na úrovni soutěže?

V prvních přípravných zápasech po covidové pauze na nás byla vidět nerozehranost a působili jsme ještě poněkud těžkopádně, ale postupem času se do toho kluci dostali a nepociťuji rozdíl z dob před covidem. Z mého pohledu je také úroveň divize stejná jako před covidem.

Tři remízy a pět porážek na cizích hřištích. To je z osmi zápasů hodně slabá bilance. V čem vidíte zásadní příčiny těchto nelichotivých čísel?

Přitom je zajímavé, že v předcházející sezoně jsme z venkovních zápasů body vozili a doma se nám nedařilo. A teď se to úplně otočilo. Důvodů bude zřejmě více, ale jedním z hlavních je, že jsme nebyli dostatečně produktivní. I když jsme si gólové šance dokázali vypracovat, tak jsme je neproměňovali. Další příčinou je nedisciplinovanost, nebo možná i přemotivovanost ve snaze to konečně zlomit, protože jsme tři venkovní utkání dohrávali o jednoho hráče v poli méně, což normální není.

Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FC Hradec Králové B.
Je to zklamání, ale nic nebalíme, říká ústeckoorlický trenér Chudý

Při pohledu na váš vyrovnaný brankový poměr se chce říci, že ofenzivní i defenzivní složka hry byla v rovnováze. Bylo tomu doopravdy tak?

Skóre 24:24 ukazuje, že jsme v obou ukazatelích přibližně v půlce divizního pořadí. Nejvíce mě mrzí hlavně výsledkový výbuch v Kolíně, kde jsme dostali šest branek, i když jsme vedli, a čtyřgólová prohra v Libiši, která pro nás byla hodně krutá. Střelecky nás táhl hlavně Tomáš Kabourek a věřím, že se k němu na jaře přidají další hráči.

Jaké zápasy byste ve vašem podání označil jako nejpovedenější a naopak, ze kterých vám body nejvíce chybí?

Budu to brát spíš přes herní projev než přes body. Představoval jsem si, že odehrajeme kvalitnější duel v Tochovicích, že si to rozdáme víc na férovku ve Vysokém Mýtě a že lépe zvládneme zápas s Poříčany, kde jsme šli brzo do vedení, ale i tak prohráli. Herně nejkvalitnější byly od nás podle mého názoru zápasy v Libiši a Trutnově, a to přesto, že jsme v nich podlehli, a doma s Benátkami.

Jaká se vám pozdávala celková fotbalová úroveň aktuální divizní skupiny C?

Nepřijde mi, že by kvalita soutěže šla dolů. Věřím, že všechny týmy budou mít stejné podmínky k zimní přípravě a na jaře budou mít zápasy ještě vyšší kvalitu. Není asi věc, která by mě v průběhu podzimu negativně nebo pozitivně překvapila.

Vaše plány pro přípravu a následně do jarních odvet?

Na jaro se těšíme a už teď pracujeme na tom, abychom se zase o kousek posunuli. Posílení kádru a skating má na starosti hlavně kolega Filip Pražák, který mi dělá skvělý servis a musím mu i touhle cestou poděkovat. Některé hráče máme oslovené a jednání probíhají. Co se týká přípravy, tak zápasy jsou naplánovány. My trenéři teď řešíme tréninkový proces, chtěli bychom totiž trénovat v tematických blocích, kde se v budeme zaměřovat na určité principy naší hry.


Načítám tabulku ...