Vysoké Mýto dalo v minulých dvou zápasech osm gólů, ústecké Jiskře se daří celé jaro, takže se fanoušci právem těšili na zajímavou bitvu. Což o to, s oboustranným nasazením se hrálo, současně však bylo znát, že rivalové jsou na sebe navzájem takticky dobře připraveni, nedarovali si ani metr volného prostoru a vážnější brankové příležitosti se rodily zřídka, v té největší překazila hostům radost branková konstrukce.

TJ Svitavy vs. ŽSK Třemošnice.
Česká úspěšně otáčela proti Moravské. Lanškroun loupil body v Přelouči

S blížícím se závěrem si soupeři dávali stále větší pozor, aby se nedopustili osudné chyby, nikdo ji neudělal, takže po posledním hvizdu svítily na ukazateli stále stejné dvě nuly jako na začátku. Ústí tak ztratilo v boji o konečné druhé místo, neboť jeho konkurent z Benátek nad Jizerou si dojel pro tři body do Chrudimi. Ústeckou výhodou je však zápas k dobru, Jiskra k němu nastoupí ve středu 24. května na domácím hřišti proti Turnovu.

V 86. minutě padlo rozhodnutí v Letohradu a z pohledu domácích se jednaloo zlatý tah kouče Majvalda, neboť mužem, jenž domácím zajistil nesmírně důležité tři body, byl na trávník čerstvě vběhnuvší náhradník Faltus. Jeho zásluhou se Letohrad výrazně přiblížil k záchraně.

27. kolo:

Vysoké Mýto – Ústí nad Orlicí 0:0

Fakta – rozhodčí: Vnuk. ŽK: 2:0. Diváci: 320. Poločas: 0:0. Vysoké Mýto: Zavřel – Lněnička, Javůrek, Trnka, Vopršálek – Habrman, Kopřiva, Dvořák, Tomášek, Žahourek – Mokrejš (72. Benda). Ústí nad Orlicí: Jech – Langer, Mikor, Chleboun, Stránský – Špatenka, Hynek (72. Paata), Sokol (67. Kozák) – Tichý (88. M. Krátký,) Souček, Bednář (72. Popelář).

Filip Klapka, trenér SK Vysoké Mýto: „Po většinu utkání jsme měli optickou převahu a držení míče, ale příliš mnoho šancí ani zakončení nám to nepřineslo. Na více než bod jsme tentokrát neměli dostatek sil.“

Jan Skácel, sekretář TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „ Letní vzduch měl možná vliv na to, že hlavně v úvodní části se hrál ospalý fotbal bez většího vzruchu před oběma brankami. Domácí měli mírnou optickou převahu vycházející z toho, že ve středu hřišti získávali většinu odražených míčů, ovšem ve finální fázi končily jejich akce většinou nepřesnou přihrávkou. Po přestávce se obrázek hry výrazně změnil ve prospěch Ústí, nejblíže ke skórování byl Špatenka, který z hranice velkého vápna krásnou střelou trefil spojnici. Derby skončilo dělbou bodů, se kterou nakonec byli více spokojeni domácí. Náš tým teprve podruhé ztratil na jaře body.“

SK Sloupnice vs. TJ Sokol Svratouch.
PODÍVEJTE SE: Žamberk, nebo Sloupnice? Zůstali dva uchazeči o prvenství

Letohrad – Dobrovice 1:0

Fakta – branka: 86. Faltus. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Letohrad: Martinovský – Jiřánek (68. Hiller), Nágl, Kail, Šponar (79. Faltus) – Lorenc, Macek, Zbudil (79. Chládek), Šplíchal, Štěpán – Kabourek (90. + 1. Kadlec).

Aleš Majvald, trenér FK Letohrad: „Myslím, že jsme s Dobrovicí odehráli divácky zajímavé utkání, kde se gólové šance střídaly na obou stranách a až do konce si šly oba týmy za výhrou. Nám se naštěstí podařilo jednu z možností v závěru proměnit a získali jsme důležité tři body. My teď potřebujeme takové výkony zopakovat i v posledních třech utkáních, abychom v nich byli úspěšní.“


Načítám tabulku ...