V Hradci Králové na půdě tamní rezervy definitivně zhasla i poslední naděje ústecké Jiskry na záchranu v České fotbalové lize. Bylo to v zápase, který nijak nevybočil z neblahé tradice většiny jarních vystoupení. Špatný úvod a brzký inkasovaný gól poznamenal hru hostů v prvním poločase, v němž hráli prim domácí. Ve druhém, v němž hru výrazně oživil střídající Onije Chisom, hosté ožili, dokázali se dostat do zajímavého zakončení, zásluhou výše jmenovaného a jeho přesné rány do šibenice snížili na kontakt, leč zakletí Jiskra opět nezlomila. V 87. minutě po zbytečném rohu Hradec podtrhl účet a protáhl ústecké čekání na vítězství, které trvá od srpna loňského roku.

Divize C, 26. kolo: Sokol Libiš (modro-bílé dresy) - SK Vysoké Mýto (1:2)
Pokud budeme inkasovat takhle lacino, nemůžeme být úspěšní, říká trenér Majvald

„V první poločase se nám hra nedařila, byli jsme všude o krok a někdy o dva později. Soupeř byl jednoznačně lepší. Zaslouženě jsme prohrávali dvougólovým rozdílem. Po změně stran se naše hra zlepšila, byli jsme nebezpeční, vytvořili slibné šance, jenže stačilo to pouze na korekci naší prohry,“ glosoval zápas trenér Vladimír Chudý.

Hradec Králové B – Ústí nad Orlicí 3:1

Fakta – branky: 4. Hájek, 35. Šípek, 87. Kosař – 67. Chisom Onije. Rozhodčí: Kastl. ŽK: 3:3. Diváci: 113. Poločas: 2:0. Hradec Králové B: Mach – Hlaváč, Hruška, Kadrmas – Zámečník, Kosař, Jonáš, Březák – Mahr (83. Konečný), Šípek (71. Baloun), Hájek (90. Čábelka). Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Falta (46. Chisom Onije), Chleboun, Koukola, Langer – Souček, Grygar, Hapal, Špatenka, Vošlajer (69. Anih) – Tichý (88. Vácha).