V kádru hostí se nachází několik zajímavých jmen. Hráči s ligovými zkušenostmi oplývají na hřišti přehledem, nikoliv však rychlostí, což byla voda na mlýn rychlonohým fotbalistům v ústeckém kádru. „Snažili jsme se dobře bránit a chodit do rychlých protiútoků, což se nám celkem dařilo,“ spustil den po zápase trenér Ústí Vladimír Chudý.

Taktika, kterou se Ústí prezentuje, měla slavit úspěch. Ono tomu nebylo daleko, ale ta koncovka. Vše odstartoval Nikodem, unikl všem a postupoval sám na branku, jenže v obrovské šanci jen orazítkoval tyč. Tentýž hráč utekl znovu, předložil míč Součkovi, ani ten ale neuspěl. Litovat toho mohli domácí prakticky vzápětí, kdy Herzán trefil břevno. A do třetice to byl ústecký Nikodem, když se znovu ocitl sám před gólmanem, jenž ho tentokrát vychytal. Když ani Tichý nedal, už se mezi diváky šuškalo, že tohle bude mužstvo mrzet.

V poli vyrovnaný fotbal pokračoval i po přestávce. Ústečtí hráli s chutí a Nikodem si mohl jen drbat hlavu, když ho v další příležitosti „zklamal“ živanický Volšík.

Největší šance hostí přišla v 73. minutě, kdy po centru Herzána zůstal úplně volný ve vápně Štěpánek, jenže svou hlavičku nasměroval mimo tři tyče. Závěr utkání patřil domácím, ale nula na kontě branek zůstala. Nezměnil to Tichý, když jeho střelu Volšík vyrazil, ani Nikodem, který dorážku do prázdné brány poslal nad.

Trest přišel v osmé sérii penalt. Živanice vyhrály a po derby mají dva body. „Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, ale když nedáte gól, nemůžete utkání vyhrát,“ mrzelo trenéra Chudého. K poslednímu duelu pojede Ústí do Karlových Varů.