Dokázal z mužstva dostat maximum, co bylo možné. A sami hráči velmi rychle pochopili, co po nich žádá. Výsledek? Vynikající.

Sedmé místo v polovině ročníku. Tady musí panovat spokojenost…
Se sedmým místem panuje velká spokojenost, v tabulce pravdy plus pět bodů, takže z mého pohledu jsme odehráli výbornou podzimní sezonu.

V průběhu jste se pohybovali i na předních příčkách, což bylo skvělé i přesto, že se vám postupně zranila řada hráčů?
To, kde jsme se v průběhu podzimní sezony pohybovali, vzhledem k tomu co nás všechno potkalo, považuji za malý zázrak.

Bylo cítit, že se mužstvo i díky tomu semklo a silně táhlo za jeden provaz.
Mužstvo především prokázalo charakter. Možná nemáme nejtalentovanější tým v ČFL, ale charakterově jsme na tom velmi dobře. Když na začátku sezony odpadával jeden hráč základní sestavy za druhým, tak nás to nezlomilo a hráli jsme si pořád svoji hru, která nám přináší výsledky.

Znovu jste vycházeli ze zabezpečené obrany a ty výsledky se dostavily.
Naše hra je na tom postavená, snažíme se dobře a organizovaně bránit, chodit do rychlých protiútoků a občas proměnit nějakou standardní situaci.

Hovoří tím i fakt, že Ústí je čtvrtý nejlepší tým co se inkasovaných branek týče?
Je to jednoduché, když nedostanete gól, nemůžete prohrát a berete body. Když chcete uspět v jakékoliv kolektivní hře, tak musíte dobře bránit.

Velkým plusem oproti první sezoně ve třetí lize byly bodové zisky na hřištích soupeřů. Souhlasíte?
Na podzim jsme venku získali osm bodů, což si myslím, je velmi dobrý výsledek. Podařilo se nám tím navázat na jarní sezonu, kdy jsme i z venkovních hřišť vozili pravidelně body.

Doma jste si drželi standard, ale byly zápasy, kdy jste si situaci sami zkomplikovali tím, že jste neproměňovali šance?
Koncovka je bohužel to, co nás asi nejvíc bolelo. Kdyby jsme proměnili polovinu z toho, co jsme si vytvořili, tak hrajeme v klidu do pátého místa a postoupili bychom možná i dál v MOL Cupu (usmívá se). Ale k naší škodě tomu tak nebylo. I tak jsme asi všichni v klubu s podzimní sezonou velmi spokojeni.