Dva aspekty fotbalisté Ústí nad Orlicí splnili. Protože na karlovarské Slavii podali koncentrovaný výkon, byli za to odměněni remízovým výsledkem, a penalty? To byla z jejich strany velká paráda. Ústí si odvezlo dva body po výhře na penalty. „V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, kdy se soupeř snažil kombinovat a my jsme se snažili pozorně bránit, narušovat rozehru a chodit do rychlých protiútoků. Celkem se nám to dařilo,“ načal pozápasové hodnocení trenér Vladimír Chudý.

Obrovskou škodou tedy byl inkasovaný gól, který hosté dostali, neboť o několik sekund dříve nastřelili břevno, aby hned vzápětí z rychlého kontru ztráceli.

Nic nebylo hotovo.

Ústečtí dobře věděli, že mají na to, aby s výsledkem něco provedli. „Herně jsme se zvedli, soupeře k ničemu nepustili a sami si vytvořili několik velmi dobrých šancí. Jednu z nich se nám podařilo proměnit,“ připomíná Chudý situaci, kdy vyrovnával Petr Falta, jenž se vrátil do sestavy po trestu.

Remízový stav vydržel až do závěrečného hvizdu. Poté přišlo ústecké kouzlení během penaltového rozstřelu. Zatímco hosté proměnili všechny čtyři pokusy, Karlovarští první dvě „desítky“ zahodili a tím bylo o dvou bodech jasno.