Fotbalem počínaje, oslavou konče. Program Jiskry byl v sobotu hodně nabitý. Hráči v rámci 26. kola České fotbalové ligy hostili Králův Dvůr a hned poté následovala oslava kulatých narozenin předsedy klubu Romana Langera.

Výsledek utkání sice nikomu radost neudělal, jenže pro Ústí bude zbytek jarní části složitý. Potýká se s velkým počtem zraněných hráčů. Sestava je jiná takřka každý zápas. Chybí kompaktnost, kterou hráči nahrazují bojovností a vůlí se poprat o dobrý výsledek.

Soupeř z Králova Dvora zvítězil v Ústí 2:0.

Diváci se nemohli na hráče zlobit. Na obě strany se hrál kvalitní fotbal. V první půli měli domácí tři nadějné situace. Táhl je Madibi, nicméně k velkému ohrožení branky nedošlo. Ani na druhé straně se nemusel Krátký vytasit s extra zákrokem.

Největší příležitost měl alternující stoper Falta po Skalického přihrávce, ale míč po jeho ráně skončil v chumlu hráčů. Hosté zahrozili Balšánkem rovněž bez úspěchu.

Klíčový okamžik pro vývoj duelu přišel v 53. minutě. „Můžeme žehrat na to, že nám citelně chybí na stoperské pozici Jakub Chleboun. Věřím, že při jeho přítomnosti bychom takové góly nedostávali,“ lituje jeho absence sekretář Jan Skácel. Balón totiž propadl za obranu po rohovém kopu a hosté jej dotlačili do sítě.

Druhou pohromu odvrátil výtečným zákrokem Krátký, když vytáhl perfektně trefenou hlavičku Boučka po krásné akci Králova Dvora. Další zaváhání v obraně už hosté potrestali, když si Kůžel ideálně zpracoval míč na prsa a posléze jej poslal za Krátkého záda.

Ústečtí se snažili vstřelit gól naděje, ale k nebezpečnému ohrožení branky se nedostali. I přes porážku podal velmi dobrý výkon Střelec. „Hrával na kraji obrany či zálohy, ale nyní se dostal na post ve středu hřiště, kde byl zvyklý hrávat a shodli jsme se, že byl nejlepším hráčem na hřišti,“ uvedl na adresu hráče, jenž přišel před sezonou do Ústí, Jan Skácel. Jeho chvíle přišla v 77. minutě, kdy odražený míč napálil po zemi, avšak gól z toho nebyl. Ústí nechtěně potvrdilo fakt, že Králův Dvůr nepatří mezi oblíbené soupeře. Ze šesti duelů dokázalo bodovat jednou.

Ústí n. O. - Králův Dvůr 0:2

Fakta – branky: 53. Novák, 68. Kůžel. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 2:1. Diváci: 420. Poločas: 0:0. Ústí nad Orlicí: Krátký – Skalický, P. Chleboun, Falta, Langer – Madibi (68. Krátký), Pazdera, Souček, Habrman, Střelec – Mayer.

Vladimír Chudý, trenér Ústí nad Orlicí: „V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém jsme si vytvořili tři velmi dobré šance ke skórování. Soupeř hrozil především z rychlých protiútoků. Ve druhém poločase jsme už tak nebezpeční nebyli. Soupeř nám vstřelil úvodní branku z rohu, kde jsme propadli při bránění. Druhou dal po naší chybě v rozehrávce a tím veškeré naše šance v utkání bodovat zhasly. Naši hráči se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale bohužel jsme si žádné šance už nevytvořili. Ztráty některých zraněných hráčů, především obránců, se pro nás ukazují jako fatální. Bohužel je nedokážeme dlouhodobě plnohodnotně nahradit.“