Předposlední domácí zápas v ČFL fotbalistům Jiskry totálně nevyšel, stejně jako celá nevydařená sezona. Před hrstkou nejvěrnějších diváků stačila hostujícímu Chlumci ke třem bodům průměrná hra, po třech gólech v prvním poločase bylo „vymalováno“.

„Z rezignovaného celku Jiskry podal třetiligový výkon pouze gólman Jeřábek,“ okomentoval dění na hrací ploše klubový sekretář Jan Skácel. Přes veškerou snahu domácího brankáře se však hosté třikrát ve statické a chybující obraně prosadili, když další vyložené šance ještě zahodili. Po hodině hry pod dojmem poklidného vedení zřetelně polevili a umožnili Jiskře alespoň kosmetickou korekci výsledku, když hezkou individuální akci zakončil Anih.

Ve středu 1. června od 17 hodin hostí Jiskra v předehrávce posledního kola Liberec B a bude to na nějakou dobu poslední třetiligové představení na ústeckoorlickém trávníku.

Ústí nad Orlicí – Chlumec nad Cidlinou 1:3

Fakta – branky: 78. Anih – 18. T. Labík, 28. Havlena, 40. z pen. Bastin. Rozhodčí: Vitvar. ŽK: 0:4. Diváci: 95. Poločas: 0:3. Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Souček, Chleboun, Koukola, Langer – Hapal, Grygar, Onije (46. Anih), Špatenka – Vošlajer (46. Vácha), Tichý. Chlumec nad Cidlinou: Brát – Finěk, Havel (61. Vaníček), Kopáč, Zeman – Veselka (61. Žahourek), Krčál, Havlena (75. J. Labík), Samko, T. Labík (75. Bičiště) – Bastin (81. Obulor).