Plány druhého týmu tabulky byly vesměs jasné. Vltavín přijel do Ústí hodně sebevědomý, netajil se, že chce odvézt plný počet bodů. Jenže se musel spokojit s jedním, zbylé dva zůstaly na domácí půdě. A zaslouženě.

Jiskra odehrála povedený zápas 22. kola ČFL. Hráči makali, vydali spoustu energie a po penaltovém rozstřelu, který s bravurou zvládli 4:1, se nesl kabinou mohutný vítězný pokřik.

Ústečtí museli reagovat na vysoký počet zraněných hráčů, jež jsou vážnějšího charakteru, a podařilo se jim získat do ofenzivy Mayera. Naposledy působil v Hlinsku a v sobotu se objevil hned v základní sestavě. „Hrál velmi dobře a obránci hostí s ním měli do poslední chvíle hodně práce,“ řekl o něm ústecký sekretář Jan Skácel. „V průběhu zápasu se představil v dresu áčka i Madibi, hráč černé pleti, který zřejmě brzo bude hrát v základní sestavě,“ doplnil k druhé akvizici Skácel.

Ačkoli hosté lépe kombinovali, tak první náznak šance obstaral domácí Skalický, na jehož centr Mayer jen těsně nedosáhl.

Diváci, kterých znovu přišlo na ústecký stadion více než čtyři stovky, museli v 27. minutě tleskat zákroku gólmana Krátkého, jenž vytáhl ránu Veselého, hlavního střelce Vltavínu. Se závěrem poločasu si hosté připravili pěknou akci, kterou zakončil Podzimek střelou, po níž se balón otřel o břevno.

Po přestávce se k výbornému výkonu rozehrál Souček, ale ani to nic neměnilo na tom, že se Vltavín dostal do vedení. Stoper Lněnička řešil těžkou pozici fotbalově, Veselý ho míče zbavil a dělovkou otevřel skóre.

Pro hosty ideální scénář. Avšak Jiskra se nehodlala vzdát. Právě Souček přešel přes tři hráče, předložil balón Faltovi, který přízemní střelou vyrovnal. Ve zbytku utkání se povolila stavidla, hrálo se nahoru, dolů, protože oba celky chtěly vyhrát.

Osm minut před koncem měl gól na kopačce Mayer. Řítil se sám na brankáře, který ale v poslední chvíli nohou odvrátil pohromu.

Utkání se rozhodovalo při penaltách. Čtyři exekutoři Ústí suverénně proměnili, hosté naopak jen jednou. A cenné body pro Ústí byly na světě.

Ústí n. O. - Vltavín 1:1, pen. 4:1

Fakta – branky: 73. Falta – 57. Veselý. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 2:2. Diváci: 420. Poločas: 0:0. Ústí n. O.: Krátký – Skalický (65. Madibi), J. Chleboun, Lněnička, Langer – Pazdera, Souček, Falta, Čech, Habrman (76. Střelec) – Mayer (89. Krátký).

Vladimír Chudý, trenér Ústí nad Orlicí: „Odehráli jsme velmi dobré utkání se šťastným koncem pro nás. I když se v první půli hrálo především na naší půlce, soupeř branku takřka neohrozil. Po pauze se hra vyrovnala, začali jsme být nebezpeční, ale udělali jsme chybu, po které inkasovali. Oklepali jsme se a brzo vyrovnali. Škoda, že jsme v závěru neproměnili dvě vyložené šance. Penaltový rozstřel jsme zvládli lépe.“