Nejenže ho obrana Ústí pokryla, ale zastínil ho stoper Jakub Chleboun, který dvěma góly výrazně pomohl ke třem bodům. Ústí porazilo „Bolku“ 2:1.

Zpočátku zápasu sice měli hosté častěji míč na kopačkách, k ničemu nebezpečnému to v jejich podání nevedlo. V 18. minutě se potvrdil fakt, na co Ústí hodně spoléhá. Standardní situace hrají v utkáních Jiskry velkou roli a opět se po jedné z nich domácí radovali, když hráči vyhráli hlavičkový souboj, míč se dostal k nohám Jakuba Chlebouna, který ho bez velkého rozmýšlení poslal za záda gólmana.

„Po gólu měli hosté opět míč ve své moci, ale pro nás bylo dobře, že s ním nic nepředvedli,“ dodal k následným minutám utkání sekretář Ústí Jan Skácel.

Být tak přesnější hlavičky Mayera po velmi dobrém centru Habrmana radost v táboře domácích mohla propuknout podruhé. Zanedlouho si naopak museli Ústečtí oddechnout, protože po hlavičce Tataeva po přímém kopu je zachránilo břevno.

První varování domácí přežili. Druhé už ne. Hned zkraje druhé půle zahráli zbytečně míč na rohový kop a vysoký Král vyrovnal.

Srovnáním skóre se tempo duelu rozhýbalo, začaly se tvořit příležitosti. Více jich přece jen počítali Ústečtí a zasloužili se o druhý gól. Po levé straně se prodral Nágl, situaci dobře vyhodnotil J. Chleboun, nasprintoval si na jeho centr do šestnáctky a přesně umístil míč k tyči.

Pojistku mohl přidat střídající Pazdera. Sám v tváří tvář brankáři neuspěl. Nervozní závěr si domácí pohlídali a výhrou 2:1 se naladili na středeční pohárový mač s Českými Budějovicemi.