Porážka. Zbytečná a nepříjemná. Jiskra dovolila, aby si Živanice v sedmém kole ČFL odvezly z Ústí tři body po výhře 1:0. „Hráči názorně předvedli svým příznivcům, kteří načas naposledy směli do hlediště, proč se najednou zastavil bodový přísun a mužstvo se v tabulce propadá směrem dolů,“ zapsal si do poznámek sekretář Jan Skácel.

Co tím myslel?

Za devadesát minut nebyli domácí schopni dotlačit míč za záda gólmana, což byl rozhodující faktor utkání.

Je jasné, že každá neproměněná tutovka na mužstvu zanechá následky, a že jich Ústí mělo vskutku dost.

První loženku připravil Mayer Voleskému, jenž trefil na brankové čáře stojícího obránce, prvně jmenovaný pak v samostatném úniku po kličce gólmanovi neposlal míč do prázdné brány, ale hledal nepřipraveného Součka, který znovu jen trefil obránce.

Trenér Chudý si mohl jen trhat vlasy a záhy poděkovat na dálku Krátkému, když zneškodnil tvrdou ránu hostujícího Zavřela.

Fanoušci určitě věřili, že po průběhu utkání přijdou góly. Ale nepřišel. Hlavu do dlaní skládali po obrovské šanci Součka i následné dorážce Špatenky.

Jak to tak bývá, krutý trest přišel čtvrt hodiny před koncem. S míčem u kopaček si živanický Kopecký připravil ideální pozici pro přesnou střelu a duel rozhodl. „Opět jsme odehráli utkání, ve kterém jsme propadli v zakončení. Měli jsme tři stoprocentní gólové šance a ty jsme neproměnili. Bohužel soupeř svoji příležitost využil a zaslouženě vyhrál 1:0. Když nedokážeme vstřelit branku nemůžeme pomýšlet na body,“ hodnotil utkání trenér Vladimír Chudý. (bed, js)

Ústí n. O. – Živanice 0:1

Fakta – branky: 76. Kopecký. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 1:0. Diváci: 230. Poločas: 0:0. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Ptáček, Chleboun, Mikor, Langer – Mayer (76. Pinkava), Špatenka, Lněnička, Falta (72. M. Krátký), Voleský – Souček. TJ Sokol Živanice: Frydrych – Buriánek, Staněk, Spěvák, Polák – D. Pánek (72. Štěpánek), Langr, Zavřel (78. Gašpar), Kakrda, Kopecký (90. F. Pánek) – Petrus.