Čtvrté vítězství z pěti zápasů v nové sezoně. Takový vstup si Ústí ani nevysnilo. Byť v kabině řádí „zubatá“ a vybírá si svou daň, na hráčích, kteří nastupují, to není znát. Bojují, dřou do morku kostí. Hrají za Jiskru. Skvěle. V sobotu porazili velmi neoblíbeného soupeře. „Přivítáme soupeře, se kterým máme historicky asi nehorší bilanci. Čtyři prohry při skóre 2:18,“ hovořil dva dny před utkáním trenér Vladimír Chudý.

Ačkoli se Jirny dostaly v zápase do vedení, domácí dvěma góly výsledek otočili.

Klíčovou roli v utkání hrál stoper Chleboun, který řídí mladíky kolem sebe s velkým přehledem. Post pravého beka musel tentokrát zastat Pazdera. „Zahrál výborně, ale klobouk dolů před Chlebounem, je ústřední postavou,“ hovořil po utkání sekretář klubu Jan Skácel.

Jiskra se v první šanci ocitla ve druhé minutě, když Tichý přistrčil balón Nikodemovi, který ale branku přestřelil. Hra byla posléze hodně neurovnaná. Hosté pokřikovali, polehávali a fotbal se vytratil. Hrozili převážně po standardkách, neboť mají ve svém středu šikovné hlavičkáře. Jako první to ukázal Klein, jenž si ovšem spravil chuť v 23. minutě, kdy zakončil rozehraný roh na přední tyč. Míč prošel pod tělem padajícího Krátkého.

Na dlouho to ovlivnilo ústeckou hru. Vyhrabal ji z toho Tichý, jehož nádhernou ránu zneškodnil gólman Kafka. Oba si vysloužili potlesk diváků. A ke konci poločasu se opakoval, protože domácí Smejkal vyrovnal na 1:1. Deset minut po přestávce si balón navedl ke střele Nikodem a rozvlnil síť podruhé. Jirny poslaly do pole čerstvé hráče a začaly mít převahu. Do šestnáctky létaly balóny. Tady je třeba vyzvednout defenzivu, která nechybovala a v závěru měla i štěstí.

Ústí n. O. - Jirny 2:1

Fakta – branky: 45 (+2). Smejkal, 55. Nikodem – 23. Klein. Rozhodčí: Váňa. ŽK: 2:6. Diváci: 410. Poločas: 1:1. Ústí nad Orlicí: Krátký – Nikodem (90. Kopecký), Chleboun, Lněnička, Langer – Smejkal (88. Brabec), Tichý (91. Smíšek), Falta, Pazdera, Mory – Souček.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice.
K výhře zavelel kapitán...