Mezitím se naskládala jejich nekonečná černá výsledková série, jež je dovedla k sestupu. Alespoň domácí rozloučení s ČFL (dva zbývající duely sehrají venku) ale bylo úspěšné.

Ústí nad Orlicí – Liberec B 2:1

Do Ústí přijel Liberec, který živil zbytky teoretických naději na udržení. Přestože se jednalo o střet mužstev z úplného chvostu pořadí, nehrál se špatný fotbal. „Tento zápas měl daleko lepší diváckou kulisu než sobotní proti Chlumci, bezmála dvoustovka fanoušků si vychutnala i náš vedoucí gól, který stál opravdu za to,“ uvedl klubový sekretář Jan Skácel. Tichý se na půlce všiml postavení soupeřova gólmana daleko před jeho svatyní, nerozpakoval se a poslal mu míč bez otálení do sítě.

Po změně stran padaly góly z pokutových kopů. Nejprve to novic v dresu Jiskry Petrjánoš přehnal uvnitř šestnáctky s bojovností a fauloval, což bezpečně potrestalz penalty Polyák – 1:1. Rozhodující akce utkání se zrodila v 66. minutě, v níž po krásném uvolnění od Hapala postupoval sám na branku Souček, ve vápně byl podražen a kopala se další penalta. „Exekutor Ondřej Hapal nejprve ztroskotal na předčasně vyběhnuvším brankáři, ale opakovaný pokus proměnil. Hosté pak marně usilovali o vyrovnání, což se nezdařilo a zřejmě doplní Jiskru v nižší soutěži. V divizní skupině C si dají oba soupeři brzy odvetu,“ konstatoval sekretář Skácel.

Předposlední utkání sezony čeká na Jiskru v sobotu dopoledne ve Zbuzanech.

Fakta – branky: 41. Tichý, 68. Hapal z pen. – 58. Polyák z pen. Rozhodčí: Doubrava. ŽK: 1:2. Diváci: 155. Poločas: 1:0. Ústí nad Orlicí: Šmíd – Petrjánoš (62. Vácha), Koukola, Lněnička, Langer – Hapal (84. Vošlajer), Grygar, Špatenka, Souček (90. + 1. Šafránek) – Tichý (90. + 1. Mayer), Anih (84. Onije).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...