Zápas to byl svižný, pro domácí příznivce mnohem příznivější, protože na jablonecké rezervě byla znát touha vyhrát hned od prvních minut.

Ústečtí se nikam nehnali, opět spoléhali na pevnou obranu, ovšem tentokrát na ni soupeř vyzrál. V permanenci byl od prvních minut gólman Jeřábek, který vydržel do 32. minuty, kdy centr z pravé strany zužitkoval důrazným zakončení hlavou Skuhravý.

Jiskra mohla prakticky hned z následné akce srovnat, avšak Náglově hlavičce scházela ve vyložené šanci větší přesnost. Míč letěl přesně doprostřed brány, kde stál připravený gólman.

Ztráta jednoho gólu dávala Ústí naději. Jablonec ovšem předvedl chytrou „kulišárnu“ u přímého kopu a druhý gól v síti hostí znamenal klid na kopačkách domácích.

Ti lépe kombinovali a záhy vedli 3:0, když faul ve vápně potrestal z penalty Rozkovec. Nebylo to všechno. Hráči v zelených dresech pak rozebrali obranu Ústí a Rozkovec se musel před prázdnou brankou snad i bát. Pohodlně upravil na 4:0. Alespoň čestného zásahu se hosté dočkali po spolupráci Kopeckého a zakončujícího Pazdery v 78. minutě.

Trenér Chudý žádné výmluvy po nezdaru nehledal. „Soupeř byl jednoznačně lepší po celé utkání. Bohužel jsme zaostávali ve všech směrech. Sportovně musím uznat, že soupeř zaslouženě zvítězil,“ okomentoval nevydařený zápas.

Ilustrační foto.
Helvíkovice ukázaly potenciál