Odpověď na to vědí jen sami hráči. Mohli jen zlostně sedět v kabině a kroutit hlavou nad tím, co předvedli, když měli duel fantasticky rozehraný.

Ústí vedlo nad Velvary 2:0, přesto to nestačilo ani na bod. Hosté třemi góly po změně stran otočili a odvezli si kompletní sbírku.

Ústí nevyužilo nabídku, aby se posunulo do lepšího středu tabulky. Tam se posunul sobotní vítěz.

Vniveč vyšel nejen první gól Nágla, který načal představení v osmé minutě. Byl z kategorie pohledných, protože mu Mayer adresoval míč přesně ke kopačkám. Tentýž hráč se sám proměnil ve střelce, když milimetrově trefil mezi nohy gólmana.

Ústí vedlo 2:0. Všechno mu hrálo do karet. Diváci nadšeni, hráči předváděli pohledné akce se šancemi. Přesto i hosté si vytvořili šanci, kterou likvidoval Krátký. V 37. minutě se rýsovala třetí pohroma pro Velvary, jenže Habrman přestřelil. Dalo by se říci rozhodující moment.

Kdo by byl tušil, co se bude v následujících minutách na hrací ploše dít…

Oblékl se jiný tým? Šli na „plac“ jiní fotbalisté? Být proměněné tutovky zkraje druhé půle, kdy Mayer tečoval a gólman hostí zázračně zachránil, nikdo by si otázky nepokládal.

Jenže Velvary v 50. minutě z nenápadné akce snížily a po hodině hry srovnal razantní ránou Vopat na 2:2.

Hosté pookřáli, narostly jim křídla a třetí pohroma na sebe nenechala dlouho čekat. Obránce Skalický fauloval v pokutovém území a Vopat penaltu bezpečně proměnil.

Hektická snaha Ústí v poslední fázi zápasu k ničemu nevedla. Scházela myšlenka. „Ztratili jsme vyhraný zápas. Body by nám hodně pomohly, nemáme je. Teď nás čeká v reprezentační přestávce cesta do Liberce, což nevěstí nic dobrého,“ narážel sekretář Jan Skácel s úsměvem na fakt, že liberecký A tým bude mít herní volno.

Co na prohrané utkání říkal trenér Vladimír Chudý? „Z mého pohledu jsme odehráli velmi dobrý první poločas. Ve druhém poločase však přišel nečekaný kolaps. Totálně jsme propadli, dělali hloupé chyby, které soupeř trestal. Utkání dokonale otočil a z Ústí si odvezl všechny tři body.“