Jiskra totiž uhrála v Teplicích bod za remízu 1:1 a v penaltách si připsala druhý. Jako jediný neproměnil pokutový kop ve třetí sérii Nágl.

Domácí se navnadili skvěle ve 12. minutě, když se nádhernou střelou prezentoval Hýbl. Zakroutil míč tak dokonale, že na něj gólman Krátký nedosáhl.

Hosty to nijak nepoložilo, protože s odpovědí přispěchal zanedlouho stoper Chleboun. Jak jinak v podání Ústí než ze standardní situace, respektive jejím důrazném dohrání.

„Odjížděli jsme do Teplic s cílem odvést si minimálně bod. Což se nám podařilo a ještě jsme přidali bonusový bod za penalty navíc. Předváděli jsme náš typický fotbal s dobrým bráněním a chtěli jsme být nebezpeční z brejků a standardních situací. To se nám celkem i dařilo. Teplice si moc šancí nevytvořily, a myslím si, že po zásluze si vezeme dva body domů,“ hodnotil utkání trenér Vladimír Chudý.

V příštím kole hraje Ústí s vedoucím Jabloncem.

Teplice B – Ústí n. O. 1:1 penalty: 4:5

Fakta – branky: 12. Hýbl – 18. Chleboun. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Grepl, Chleboun, Nágl, Langer – Mayer (90. Pavlásek), Souček (87. Krátký), Falta, Špatenka, Nathan (46. Vaňous) – Voleský (90. + 1 Pinkava).