Kdyby takhle zahrálo pokaždé, nemohlo by se Ústí potácet u dna tabulky. Na tom se po závěrečném hvizdu shodli diváci v hledišti, kteří svým hráčům za předvedený výkon zatleskali. Byl to však potlesk chtě nechtě poněkud rozpačitý, protože mu chyběla očekávaná třešnička na dortu v podobě vítězství.

Jiskra soupeře z Hradce Králové po většinu času přehrávala, ale na výborného gólmana Reichla ani jednou nevyzrála. Jeho rukavice magicky přitahovaly většinu centrovaných míčů po pěkných akcích i standardních situacích. Aktivitou v dresu domácích hýřili krajní záložníci Hynek s Mayerem, několikrát se do nebezpečného zakončení dostal Tichý, ale všechno bez kýženého efektu.

Po změně stran byl ústecký tlak ještě větší, ale když se přidala i smůla a po střele Špatenky se míč odrazil od tyče a odskákal pryč podél brankové čáry, platila po závěrečném hvizdu bezgólová plichta. Ta domácím moc nepomohla, spíše naopak, nicméně hra byla příslibem, že by se do konce podzimní části ještě mohlo s nelichotivým umístěním něco udělat. Nejlépe hned za týden v Chlumci nad Cidlinou.

„Odehráli jsme velmi dobré utkání, ve kterém jsme měli po celý zápas herně navrch. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Šancí na gól jsme měli dost, jenže nic nám tam nespadlo. Ale na takovémto výkonu a předvedené hře se dá stavět,“ hodnotil trenér Vladimír Chudý.

11. kolo:

Ústí nad Orlicí – Hradec Králové B 0:0

Fakta – rozhodčí: Kvítek. ŽK: 3:2. Diváci: 350. Jiskra Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Ptáček, Lněnička, Koukola, Langer – Mayer (83. Vošlajer), Špatenka, Vymětalík, Hynek – Tichý (78. Galus), Souček. FC Hradec Králové B: Reichl – Zámečník, Hruška, Kosař, Kadrmas – Jonáš – Březák, Kejř, Doležal, Hájek (90. Hátle) – Firbacher. (rh, sk)


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …