„Předvedli jsme asi nejlepší poločas za dobu, co hrajeme třetí ligu. Ani diváci se nestačili divit, co se na hřišti děje,“ řekl k nečekanému průběhu sekretář Jan Skácel.

Mužstvo Ústí totiž 3:0 vedlo. Jako první se prosadil po pěkné hlavičce stoper Jakub Chleboun, po něm proměnil penaltu jeho bratr Patrik a náskok ještě vylepšil znovu hlavou po Langerově centru Souček. Nebýt promarněné tutovky Pazdery a zákroku gólmana hostí po další hlavičce J. Chlebouna, Tepličtí by byli na ručník.

Takhle se po přestávce vzpamatovali a karta se začala obracet, když hosté snížili. Sedm minut před koncem se dostali na rozdíl jednoho gólu.

Naplno se projevil fakt, že Ústí nemá v současnosti natolik široký kádr, aby udržel se soupeřem s ligovými hráči krok, který navíc může plnohodnotně střídat.

Přesto Ústí těsné vítězství uhájilo a do ročníku vystoupilo nejlepším možným způsobem.

Ústí n. O. - Teplice B 3:2

Fakta – branky: 7. J. Chleboun, 31. z pen. P. Chleboun, 37. Souček – 60. Šup, 83. Mustafič. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 2:5. Diváci: 510. Poločas: 3:0. Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Skalický, J. Chleboun, P. Chleboun, Langer – Pazdera (89. Chalupník), Špatenka, Souček, Falta, Habrman (90. Kopecký) – Mayer (76. Krátký, 84. Grepl).

Vladimír Chudý, trenér Ústí n. O.: „Velmi dobře jsme vstoupili do utkání a odehráli jsme výborný první poločas. Vstřelili jsme tři branky a další dvě výborné šance jsme neproměnili. Ve druhém poločase soupeř přidal a postupem času začal být lepší. Podařilo se mu snížit na rozdíl jedné branky, ale vyrovnávací branku už nevstřelil. Za skvěle odehraný první poločas a týmový výkon po celý zápas jsme si tři body určitě zasloužili."