V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se zaměříme na téma, kolem kterého se přinejmenším podle představ české opozice mají točit letošní jarní volby do Evropského parlamentu. Martin Rozumek, který se o uprchlíky a jejich problémy zajímá už desítky let, hodnotí europoslanci definitivně schválenou reformu migrační politiky EU jako ústup od dosavadního civilizovaného přístupu unijních zemí k žadatelům o azyl. „Je to prohra,“ říká z pohledu člověka, který se stará o uprchlíky.

V podcastu se dozvíte, proč Česko potřebuje ve skutečnosti příliv migrantů, jak se země EU ve skutečnosti přetahují o cizince jako chybějící pracovní sílu. Zda Česko tento souboj prohrává a zda může přijít i o statisíce Ukrajinců, kteří přišli do Česka po začátku invaze. Zeptáme se také na to, zda nás nová reforma chrání před migrační katastrofou, která by nastala pádem ukrajinské fronty. I o tom, zda budeme muset přijímat migranty podle nějakých skrytých kvót. A zastavíme se také u toho, zda Andrej Babiš rozumí vůbec migraci, nebo je to pro něj jen politické střelivo.

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostech info Zdroj: se svolením EU Evropa v souvislostech

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.