„Když v plné rychlosti vězeňský speciál dojel, nekompromisně si vyžadoval uvolnění cesty. To ale eskorta, převážejícího nemocného vězně, z taktického hlediska jednoduše provést nemohla. Po několika kilometrech v těsném závěsu došla hazardérovi trpělivost a začal sanitku s fialovým pruhem nebezpečně podjíždět zprava,“ popisoval v úterý situaci z pátého března policejní mluvčí Petr Vala.

Očkování vakcínou proti Covid-19 na jihu Moravy.
Očkování u praktiků na Vyškovsku: skromné příděly vakcín a velký zájem

Udělal to zrovna ve chvíli, kdy v tomto pruhu pomalu jelo nákladní vozidlo. „Přesto se šofér přes ně riskantní myškou dostal, a jako bonus ukázal strážným v ochranných oblecích vztyčený prostředníček. Jenomže to nebyl ještě konec, pirát se totiž rozhodl, že "zdržující" vůz pořádně vytrestá. Těsně před ním tak prudce dupl na brzdu, kdy tragickému střetu zabránila jen blesková reakce řidiče vězeňské sanitky,“ pokračoval mluvčí.

Žádají svědky o pomoc

Oba vozy kvůli tomu v minimální vzdálenosti desítek centimetrů téměř zastavily. Policisté sice dnes už znají majitele vozidla, přesto žádají svědky o pomoc. S informacemi zavolají na tísňovou linku 158. Řidič je podezřelý z pokusu ublížení na zdraví a poškození cizí věci.

Práce na stavbě II. etapy velkého městského okruhu Žabovřeská pokračují. Silničáři zajišťují skalní svah a dělají pilotáž pod základovými pasy pro přesypanou část tunelu. Foto: Ředitelství silnic a dálnic
Zavřená Žabovřeská v Brně kvůli odstřelům skály: od dubna až dvakrát denně

Agresivní chování je přitom na silnicích nebezpečným fenoménem. „Mezi nejčastější projevy především patří právě nedodržování bezpečné vzdálenosti, vysoká rychlost, nebezpečné předjíždění či dokonce i vybržďování. Tím se neúměrně zvyšuje riziko vzniku vážné dopravní nehody,“ doplnil Vala.

Vyzval zároveň řidiče, aby na podobné chování nikdy nereagovali, zachovali trpělivost a kontaktovali co nejdříve policii. Důležitou roli při vyšetřování mají i palubní kamery, které si řidiči umisťují za čelním sklem.