Při všech dosavadních pěti Dnech s Deníkem jsme měli obavy, aby vydrželo počasí a déšť nenarušil připravované setkání se čtenáři v jednotlivých městech. Také včera jsme se strachovali, zda nám příroda nezhatí plány sejít se s veřejností. Nakonec se ukázalo, že nás nemají rádi jenom čtenáři: ačkoliv bylo o poznání chladněji a větrno než v minulých horkých dnech, nepršelo a popovídání se čtenáři při posledním Dnu s Deníkem v rohu Václavského náměstí v Letohradu vyšlo velmi dobře. Desítky zájemců přicházely k našim stánkům. V nich dostal každý informace o inzerci i o předplatném našeho titulu. Fotograf tradičně pořídil desítky zajímavých momentek.

Kulturní vystoupení obstaral místní „Dětský taneční klub“, jenž se stal během let předním reprezentantem kultury města. Jeho taneční kreace přítomné skutečně zaujaly a zpestřily program. Obyvatelé města a okolí se mohou těšit před prázdninami ještě na jeden program šikovných chlapců a děvčat: pod vedením manželů Jantačových zatančí naposledy ve čtvrtek na domácím jevišti v „Domě kultury“. V permanenci byl opět „cashbox“, v němž děti lovily poletující lístky, na něž mohly leccos vyhrát.

Úderem 15. hodiny se rozezněl v úterý Václavským náměstím moderátorův hlas, jenž přivítal účastníky Dne s Deníkem.

Řeč o dopravě

Součástí dosavadních zastavení ve městech Orlickoústecka bylo vždy setkání s představiteli města o problémech, jež obyvatele tíží a které by se měly řešit. Výjimkou nebyl tedy ani Letohrad.

Debata se zaměřila v prvé řadě na záměr města týkající se úprav na Václavském náměstí, kde lidem vadí provoz aut a málo míst k posezení. „Chceme rozdělit úpravy náměstí na čtyři čtvrtiny. Dojde postupně k úpravě plochy tak, aby autobusů ubylo, rozšíří se plocha pro chodce a sezení. Zároveň chceme přiblížit radnici k lidem. Jsme si vědomi toho, že městský úřad není pořád ještě v odpovídajícím prostoru, proto rozhodneme, do kterého domu na náměstí radnici přestěhujeme. Vše je o penězích, bude záležet na dotacích, co dokážeme zaplatit a kdy,“ podotkl Petr Fiala. Místostarosta Martin Hatka dodal, že „město je křižovatkou pro turisty i cyklisty, proto se bude město snažit vylepšit pro ně možnosti a prostředí.“ Jiným problémem ve městě je: stavět či nestavět krytý plavecký bazén?

„Nebyl by to velký objekt, zaměřil by se na rehabilitaci, měl by bezbariérový přístup,“ to je představa starosty města a dalších radních. O bazénu se bude jistě ještě hodně debatovat, někteří lidé nejsou totiž myšlenkou právě nadšeni.