Konečně, po dvouleté pauze díky covid-19 a opatřením vlády, můžeme zorganizovat jubilejní 25. ročník tradičního těchonínského pochodu Toulání kolem Orlice. Jubilejní je dvojnásob, protože se jedná o 10. ročník znovuzrozeného pochodu, organizovaného po odmlce dlouhé 18 let. Bohužel na letošek vyšlo i smutné jubileum – 10 let od úmrtí „otce“ pochodu pana Emila Trojana.

Tradiční regionální setkání historických vozidel – kachna Citroen 2CV.
FOTO: Historické kachny Citroen 2CV si daly dostaveníčko u rozhledny i na zámku

Termín nám letos vyšel na sobotu 4. června a věříme, že nám počasí bude přát. Vybrat si můžete celkem ze 4 tras – 3, 13, 23 a 40 km. 3 km trasa je především určena pro menší děti –v průběhu cesty na ně čeká několik zastavení s rozličnými úkoly, po jejichž zdolání jsou děti odměněny nějakou drobností na každém stanovišti. Úkoly jsou v každém ročníku tematicky propojené (v minulých ročnících byli Lichožrouti, Minecraft,…). Co je připraveno letos se dozvíte, pokud se pochodu zúčastníte.

Podorlický skanzen Krňovice.
TIP NA VÝLET: Podorlický skanzen Krňovice letos oslavuje jubilejních 20 let

Letos poprvé bude pochod okořeněn zrekonstruovaným vchodovým objektem Dělostřelecké tvrze Bouda (i s občerstvením v nové provozní budově) – pro účastníky jsme opět zajistili volnou vstupenku a průvodce na základní prohlídku tvrze. Připravujeme i tradiční a oblíbenou dětskou trasu a těšit se můžete i na volný vstup na rozhlednu na Suchém vrchu. Odpoledne v prostoru cíle živě zahraje kapela INV (Jablonné nad Orlicí). A toto vše za symbolických 30 korun startovného.

Přijďte zažít pěkný den v naší přírodě a třeba potkáte i nové přátele. A třeba i s pytlem na odpadky můžete s dětmi pomoc uklidit ten náš krásný kout, kde tak rádi žijeme… Přijďte si užít pohodovou červnovou sobotu do Těchonína!

Jiří Trojan