Ve vstupní hale mohou návštěvníci vidět zátiší, které je ústřední tvorbou. Nejmladší děti jej modelovaly z keramické hlíny dle vlastní fantazie. Jednotlivé předměty a jídlo komponovaly na svůj stůl. Starší žáci se v malbách a kresbách snažili o realistické pojetí, hloubku prostoru a vzájemné poměry věcí.

Výstava dále představuje kresby z plenéru. Tvořit, ať už kreslit, fotografovat nebo tvořit sbírky, chodí žáci vždy na začátku školního roku. Tentokrát byla námětem městská zákoutí, známé budovy a sochy. Ve spolupráci s městem vynikl z těchto prací následně kalendář města pro rok 2022.

Stolování jako téma v užitkové tvorbě pak zpracovávala část žáků starších 10 let, kteří vytvářeli vlastní design solničky a pepřenky.

Žáci se také pokusili parafrázovat slavnou malbu Leonarda da Vinciho Poslední večeře, podle které je výstava také pojmenována. K parafrázím patří kromě plošných prací i společná instalace s plstěnými zvířátky.

Na výstavě je dále zastoupena také malba přípravných ročníků se zimní tematikou, etudy s písmem nebo šperky z fimo hmoty. Malby stromů a keramické busty zastupují plošnou a plastickou tvorbu žáků výtvarného oboru ze školního roku 2020/21.

Výstavu můžete navštívit v běžné provozní době městské knihovny až do 30. dubna.

Lukáš Prokeš