Autosalon je v naší škole tradicí a jsme moc rádi, že se nám jej i přes nepřiznivou situaci podařilo uspořádat. Naši školu mohla navštívit široká veřejnost, pro kterou jsme zároveň připravili den otevřených dveří a snažili jsme se tak oslovit i naše budoucí žáky. Velké díky patří firmám, které nás v našem úsilí podpořili.

Zajímavé také je, že škola ve stejný den pořádala i třídní schůzky. Rodiče se tak mohli seznámit nejen s prostředím školy, ale také se stroji, které mají jejich děti k dispozici. Mohli vidět i výrobky z dílen odborného výcviku.

Ve spolupráci s firmami, které mají vazbu na školu nebo majitele veteránů, bylo k vidění více než 20 kusů vozidel. Zemědělská technika, hasičské vozy, osobní automobily s převážně hybridním motorem nebo veteráni a dálkově ovládané modely. Mezi návštěvníky byli nejen zájemci o studium a milovníci automobilů moderních i těch ze vzpomínek na dětství. Dorazili také bývalí zaměstnanci školy, kteří se přišli podívat na novinky ve škole a popovídat si s bývalými kolegy.

Pec pod Sněžkou o první adventní neděli.
/FOTO/ Pec pod Sněžkou o první adventní neděli: Bílé Krkonoše lákaly k výletům

Autosalon je jednou z akcí, kterou technická škola pořádá a snaží se tak propagovat řemeslné obory. Odměnou za snahu je zvýšený nárůst žáků, kteří školu navštěvují. „Řemeslníci jsou potřeba a v našem městě dvojnásob. Jsem rád, že se akce mohla konat a že je zájem o naši školu i město,“ řekl starosta Vysokého Mýta František Jiraský.

Poděkování za pomoc při pořádní akce patří: Mitsubishi Česká Třebová, Hyundai Vysoké Mýto, Iveco Vysoké Mýto, Fan Klub ŠKODA Vysoké Mýto, Besip, Dekra CZ, Autoklubu Karosa Vysoké Mýto, ZD Dolní Újezd, ZD Sloupnice, Zemědělskému svazu Pardubického kraje, Agrotecu Hustopeče a hasičům Zámrsk.

Jitka Jiskrová, ředitelka školy