Autorky Lenka Pöselová, Míla Vacková, Petra Jůzová a Martina Balážová prezentují svoji tvorbu, jejímž základem jsou 4 materiály, tedy hlína, kov, dřevo a barvy. Ač jsou materiály rozličné co se týká původu, způsobu práce i výsledných výrobků, výstava jako taková tvoří příjemný celek.

Vernisáž uskutečněná symbolicky 8. března, v den, kdy se slaví MDŽ, se těšila zájmu návštěvníků. Autorky uskutečněnou vernisáž shrnuly takto:

"Děkujeme Vám všem, kdo jste byli součástí vernisáže. Věříme, že jste si ji užili příjemně, stejně jako my. Děkujeme za slova podpory, za zpětnou vazbu na tvorbu, na výstavu, za zájem o naše výrobky. Vážíme si toho. Děkujeme Hance Urbanové za hudební doprovod, který ušila na míru výstavě. A bylo to cítit. Děkujeme odboru kultury a cest. ruchu MěÚ Jablonné nad Orlicí za podporu a spolupráci, konkrétně pak Andree Součkové a Haně Strnadové. Děkujeme našim skvělým dcerám za jejich pomoc na vernisáži. Speciálně Leonce za báječné zákusky."

Výstava potrvá až do 7. dubna 2024, a navštívit ji můžete v otevírací době Infocentra v Jablonném nad Orlicí. Tedy v pondělí - pátek v 8 -12 a 13 - 17 hodin, v sobotu v 8.30-12.30 hodin.

Výstava je prodejní. Vystavené výrobky si po domluvě s pracovníkem Infocentra můžete zakoupit. V případě dotazů k vystaveným výrobkům, výrobě na zakázku apod. se obracejte na autorky - vizitky s kontakty jsou na místě.

Výrobky budou postupně doplňovány, a tak jste zváni k opakovaným návštěvám Za týden, za dva, tam totiž můžete objevit něco úplně nového.

Martina Balážová

Mohlo by vás zajímat: Skvělý výkon HC Skuteč. Porazil Lanškroun 15:2 a posílil své šance na titul

Skvělý výkon HC Skuteč porazil ALOHA Lanškroun 15:2 a posílil své šance na titul | Video: Ondřej Nevole