První den, od časného rána, soutěžící poměřovali své síly při stavbě digitálního osciloskopu a generátoru funkcí. Postavený osciloskop se musel nejen osadit a zapájet, ale i oživit a s jeho pomocí změřit požadované parametry vyrobeného generátoru.

To vše se nakonec instalovalo do přiložené krabičky. Čas vyhrazený na praktickou část utekl jako voda a byl tady večer a čas odpočinku.

Druhý den se soutěžící přesunuli do učebny, kde vyplňovali náročný test, který komplexně prověřil jejich znalosti. Skládal se ze záludných otázek z oblasti slaboproudé a silnoproudé elektrotechniky, ale i bezpečnosti a obsahoval také velké množství otevřených otázek vyžadujících náročné počítání.

Ale vždyť tu máme elektrotechnickou elitu, takže soutěž musí být náročná, aby vynikly i sebemenší rozdíly mezi soutěžícími.

Českotřebovská škola se díky žákům Jiřímu Pavlékovi a Josefu Pipkovi umístila na krásném třetím místě a Jirka vybojoval i třetí místo v jednotlivcích. Hodnotné ceny a materiálové vybavení soutěže sponzorovala firma Schaeffler Production CZ s.r.o., které patří velký dík.

Poděkování za skvělou reprezentaci školy si samozřejmě zaslouží Jirka a Pepa.

Mohlo by vás zajímat: Skvělý výkon HC Skuteč. Porazil Lanškroun 15:2 a posílil své šance na titul

Skvělý výkon HC Skuteč porazil ALOHA Lanškroun 15:2 a posílil své šance na titul | Video: Ondřej Nevole