Bylo krásné vidět, jak děti hledají a pak s pýchou ukazují svým rodičům a prarodičům svůj výtvor.

Další část sálu zaplnily betlémy - od historických, papírových až po umně vyřezávané z lipového dřeva a různé další předměty s vánoční tématikou – vše, co nekořští ze svých domácích pokladů přinesli k vystavení.

Program zpestřily děti základní školy i dvěma krátkými divadélky s pohádkovým a vánočním příběhem, tvořivá dílnička pro malé děti, kde si mohly vyrobit a napsat vánoční přáníčko a dopis Ježíškovi a pověsit jej na vánoční stromek.

Letošní výročí 90-ti let od položení základního kamene Pastvinské přehrady, její výstavbu a nedávnou dvouletou rekonstrukci koruny hráze a vozovky, připomněly tematické panely zpracované Povodím Labe a historické písemnosti a předměty ze stavby.

Pořádající spolek pro obnovu tradic NEKOŘALA nabídl i drobné občerstvení a soutěž v nepečeném vánočním cukroví, kde o nejlepším mohli rozhodnout po ochutnání sami návštěvníci v jednoduchém bodovém hodnocení soutěžních vzorků.

Výstava napomohla k navození pohodové a poklidné atmosféry blížících se Vánoc. Odměnou pořadatelům jistě byly pochvalné a spokojené úsměvy všech, kteří v uspěchané době našli chvilku klidu si vše prohlédnout.

Jiří Pomikálek

Mohlo by vás zajímat: FOTO, VIDEO: V Ústí nad Orlicí podruhé pomáhala hudba

V Ústí nad Orlicí podruhé pomáhala hudba | Video: Město Ústí nad Orlicí