Soutěž probíhala ve sportovní hale Boris Trajkovski Sports Center, která byla navržena až pro 10 000 diváků. O vysoké úrovni svědčilo také složení odborné poroty mezinárodního šampionátu: Dana Klasova (Czechia), Olga Scoric (Moldovac), Romy De Vos (Netherland), Kevin Braun (Germany), Ann Berit Aagaard (Denmark), Dejan Nikolic (Montenegro), Azra Pucko (Slovenia), Alessandro Farotto (Italy), Hakan Karlsson (Sweden), Thomas Puettmann-Lentz (Germany), Diana Drobnic Gorenc (Slovenia), Maria Fehne (Sweden), Piotr Patlaszynski (Poland), Emilija Dostinova (North Macedonia) a Jasmina Antic- Padalovic (Bosnia).

Taneční škola, která si účast na šampionát vybojovala na soutěžích MČR CDO, vyslala do Skopje 21 tanečníků, 2 řidiče a vedoucího výpravy.

Na 1200 km dlouhá cesta přes polovinu Evropy, byla náročná, především kvůli opuštění Schengenského prostoru. Největší zdržení výpravy bylo na maďarsko-srbských a srbsko-makedonských hranicích.

Ubytování v aparthotelu, umístěném téměř samotném centru Skopje, bylo jednoduché, čisté a bezpečné. Již po prvním dnu bylo jasné, že taneční úroveň soutěže byla velmi vysoká a probojovat se jen ze základních kol bylo nesnadné.

Každé postupové místo vedlo k bujarým oslavám mezi tanečníky v TŠ. Nechyběla ani reprezentace města v podobě transparentů a samotné České republiky. Taneční škola Česká Třebová vybojovala umístění do první desítky, spousty postupů do osmifinále i čtvrtfinále a stala se tím nejúspěšnější českou výpravou na tomto šampionátu.

Přesto, že většinu času tanečníci trávili v hale, našel se v náročném harmonogramu čas, který umožnil výpravě poznat historické centrum města, tradiční orientální bazar či překrásný kaňon Matka.

Mezinárodní soutěže jsou velmi silným impulsem, který posouvá tanečníky dál. Nasbírají spoustu zkušeností a mají možnost shlédnout celou evropskou taneční špičku. Orientace mezi davy lidí, schopnost reagovat v anglickém jazyce na pokyny moderátora a odtančit tři náročné taneční vstupy v tropických teplotách, byla pro všechny náročná zkouška.

Porota bedlivě sledovala všechny taneční výkony a neodpustila nikomu sebemenší chybu. I přes náročné dny v Makedonii, dle slov tanečníků, se šampionát moc povedl. Taneční škola získala prestižní umístění a tímto se dostala do povědomí nejen v českých klubech, ale i v těch zahraničních.

Ozvěna úspěchů ze Skopje se ponese ještě několik let. Velké poděkování však patří sponzorům, bez kterých by se celá výprava nemohla uskutečnit.

Šárka Prossová