Tábory ve Zblovicích organizuje LDT Zblovice, z. s., který vznikl v roce 2005 a návázal na tradici předchozího organizátora, kterým byl VÚB.

Na oslavu padesáti let existence těchto nezapomenutelných táborů, uspořádalo sdružení LDT Zblovice, z.s. slavnostní ples nazvaný "Jedinečné setkání, táborníků a příznivců Zblovického tábora napříč generacemi". Ples, který se konal v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí, nebyl jen oslavou, ale také příležitostí k ohlédnutí za padesáti lety plnými dobrodružství, smíchu a přátelství.

Součástí plesu byla také výstava fotografií z táborů od jejich založení až po současnost, která umožnila návštěvníkům ponořit se do bohaté historie tohoto místa. Kromě toho bylo připraveno video, které prezentovalo celou historii tábora, od jeho skromných počátků až po současnost, což vzbudilo spoustu dojemných vzpomínek. Předtančení, které provázelo začátek plesu, připravili bývalí účastníci a organizátoři tábora.

Celkově byl jubilejní ples LDT Zblovice nejen slavnostní událostí, ale i příležitostí k oslavě jedinečné tradice, která spojuje generace a vytváří nezapomenutelné vzpomínky na léta strávená v táboře ve Zblovicích.

Mohlo by vás zajímat: V České Třebové to žilo. Náměstí ovládl Velikonoční Flerjarmark

Zdroj: Město Česká Třebová