Pod názvem Setkání s technikou a přírodními vědami se konal v polovině července a přilákal čtyřicet dětí ve věku od 10 do 15 let. „Některé z nich k nám jezdí opakovaně,“ přiznává lektorka Blanka Vomáčková.

Minimální náklady díky podpoře Masky

Loni se pořadatelům osvědčila spolupráce navázaná s MAS Orlicko, díky níž byly náklady pro účastníky zcela minimální. To platilo i pro letošek, a tak byla kapacita tábora záhy naplněna. „Děti měly na výběr z deseti aktivit. Mezi nimi manuální, technické a přírodovědné, ale také umělecké. Například základy knižní vazby, modelování, výtvarné, grafické a textilní techniky či práci s digitální fotografií. Některé aktivity jsme bohužel museli zrušit, protože jejich lektoři byli z rizikových skupin. I tak ale zdárný průběh tábora zajišťovalo přibližně dvacítka lektorů a jejich pomocníků z řad studentů školy,“ uvedla Blanka Vomáčková, hlavní koordinátorka prázdninového setkání.

Krajský radní na návštěvě

Prázdninová aktivita ústecké školy neušla pozornosti krajského radního pro oblast školství Bohumila Bernáška, který na umprumku zavítal v pátek 17. července. A poslední den tábora si jeho atmosféru pochvaloval. „Jsem velmi potěšen, že děti ze základních škol mají možnost si některé střední školy prohlédnout o prázdninách důkladně "zevnitř". Snáze se potom rozhodují, jaký obor si pro své budoucí středoškolské studium vybrat. Škoda jen, že podobný tábor nejde uspořádat pro rodiče či prarodiče. Rádi bychom jim totiž ukázali, jak se výuka na našich školách změnila a jaké mají střední školy technické vybavení,“ sdělil radní školství Bohumil Bernášek.

Pozitivní propagace školy

S průběhem sedmého letního tábora byl spokojen také ředitel školy Zdeněk Salinger. Vzhledem ke složité situaci, která provázela druhou polovinu školního roku, odvedli dle jeho slov lektoři maximum možného. „Oceňuji, že jsou naši pedagogové ochotni i v čase hlavních prázdnin se zajištěním tábora pomoci. Přispívají tak pozitivní propagaci školy a důležité také je, že někteří z účastníků se později stávají našimi studenty,“ připomněl nezanedbatelný rozměr akce.

A účastníci? I mezi nimi vládla spokojenost. „Celý týden se mi moc líbil a užila jsem si ho,“ svěřila se dvanáctiletá Lucka a o rok mladší Kuba, který se věnoval technickým aktivitám, doplnil: „Určitě se za rok přihlásím znovu.“

(jp)