Cílem a smyslem výzvy je snaha o proměnu dopravních návyků a získání nového pohledu na veřejný prostor, jehož podobu svým chováním ovlivňujeme. Každý si může na vlastní kůži zažít, že pohyb na vlastní pohon (nejen) do práce a z práce může být jednak prospěšný pro životní prostředí, ale současně osvěžující pro tělo i mysl. Jakkoliv každá snaha je prospěšná, podmínkou účasti ve výzvě je minimální překonaná vzdálenost 1,5 kilometru během jedné cesty.

Pokud se chcete dozvědět více, klikněte na https://dopracenakole.cz/kvetnova-vyzva, registrace je možná na https://dpnk.dopracenakole.cz/.

Podmínkou registrace je uhrazení účastnického poplatku, což však může provést i váš zaměstnavatel, kterého se rozhodně neostýchejte oslovit, aby vás ve vašem úsilí podpořil. Registrujte se již nyní (a využijte možnost zvýhodněného startovného), sestavte tým s kolegy, přáteli anebo v rámci rodiny a můžete se těšit se na startovací balíček s trikem (případně nákrčníkem, či ponožkami, to podle toho, jaké jsou vaše preference), díky kterému budete moci zažít zajímavé akce na triko, které pro vás již nyní ve spolupráci s partnery a hlavním organizátorem připravujeme.

Hecněte se a v regionální a celorepublikové soutěži zaměřené na týmovou pravidelnost společně zabojujte o hodnotné ceny. Svým příkladem pak můžete inspirovat ostatní, což také není zrovna nezanedbatelné.

Mohlo by vás zajímat: Masopustní průvod poprvé v Knapovci

Zdroj: Město Ústí nad Orlicí