Očekáváme, že by se do letošního ročníku mohly zapojit více než tři stovky běžců. Účastníci by však určitě neměli podcenit obuv, neboť poslední roky nám nemrzne, takže tratě bývají kluzké a rozbahněné – hodí se tedy co největší vzorek podrážky. Náročnost trati je samozřejmě individuální, ale pokud mám mluvit sám za sebe, přijde mi nejobtížnější v pořadí druhé stoupání. První vyběhnete v euforii po startu jako nic, třetí je kratší, na čtvrtém už se zase vidíte v cíli… Ale to druhé, to dá zabrat. Je to příkrý a dlouhý kopec současně,“ popsal podmínky Pavel Švadlena z pořádajícího Klubu orientačního běhu Choceň.

Obrázky pro radost Ilony Nástrahové.
Obrázky pro radost Ilony Nástrahové navodí tu pravou vánoční pohodu

Centrum závodu bude na Velké Verandě, účastníci tam dorazí od Chocně po zelené turistické značce či od parkoviště pro závodníky po pár stovkách metrů. Všechny shodně bude čekat trať dlouhá 4 300 metrů vyznačená červenými fáborky s celkovým převýšením 200 metrů. První vyznavači běhu se vydají do závodu v 10,15 hodin. Start bude intervalový, každých 15 sekund vyrazí do terénu dvojice závodníků.

„Pro nejlepších pět aktérů mezi muži a ženami máme připravené prize money v hodnotě od 3000 korun do 200 korun, ve veteránských kategoriích pak odměníme první tři obnosy od 500 do 200 korun. Nejlepším třem v žákovských a dorosteneckých kategoriích nadělíme věcné ceny. Kromě toho bude po závodě následovat tombola, v níž budou jako ceny například čelenky a trička s motivem závodu nebo další sportovní vybavení,“ uvedl Pavel Švadlena.

Michaela Kratochvílová