Ojedinělý hudební večer se uskuteční ve čtvrtek 22. září. 

„Je obrovská čest a úspěch, že můžeme opět uvítat takovou osobnost světového jazzu právě u nás,“ říká Marta Klimešová, ředitelka klubu Rabštejn.

Randy Brecker je kmotrem loga Rabštejna. Pokřtil ho před deseti lety, kdy během evropského turné zahrál v ČR pouze jednou – a to právě v Kostelci nad Orlicí na Rabštejně.

„Nikdo z nás od posledního koncertu nelenil. Randy Brecker zatím získal již sedmou Grammy a ejhle, na Rabštejně se dokončuje studie na přestavbu!“ Dodává se smíchem.

V kulturním domě Rabštejn je i díky cyklu JAZZMANI NA RABŠTEJNĚ vyhlášená jazzová základna, za kterou příznivci kvalitního jazzu jezdí z širokého okolí. Atmosféra koncertů bývá zcela rozdílná od koncertů ve velkých městech, na Rabštejně je kontakt s umělcem velmi bezprostřední.

„Po všech stránkách vydařený koncert v prostředí navýsost jazzu vstřícně naladěném!“ komentoval Jan Hocek (Jazzport.cz) koncert AMC Tria s hosty na Rabštejně v roce 2015.

AMC Trio je známé nejen vysokou interpretační úrovní, ale také specifickou melodičností svých autorských skladeb. Nevyhýbají se ani různým fúzím a „výletům“ do jiných žánrů. V minulém roce natočili společné CD s vyhlášenou slovenskou cimbálovou muzikou Ľudová hudba Stana Baláža.

Randy Brecker obdržel sedm cen Grammy. Kromě toho byl na tuto cenu dvacetkrát nominován. Zatím poslední Grammy získal za Nejlepší improvizované jazzové sólo v roce 2020. O Randy Breckerovi se vypráví, že jednoho dne vzal knihu „Kdo je kdo v současné hudbě“ a postupně si se všemi tam uvedenými zahrál. S bratrem Michaelem vedli kapely Dreams a The Brecker Brothers, s nimiž přivedli na svět nejinovativnější jazz-rockové fúze v hudební historii.

Na podiu uvidíte společně s AMC Triem i kytaristu Samuela Marinčáka. „Předskakovat“ Randy Breckerovi bude zdejší Mladý týnišťský bigband pod vedením Pavla Plašila.