V kategorii Czech Cup se na stupních vítězů umístili jasně dominující Ivan Bambuškar, pro kterého byl závod generálkou před odjezdem na juniorské mistrovství světa v Miláně. Fanoušky ohromilo druhé místo Jaroslava Gottvalda, který se na medailovou pozici vrátil po dlouhých sedmnácti letech. Velké překvapení přineslo i třetí místo nováčka Aleše Hartiga. Mezi ženami své bezkonkurenční postavení obhájila rodina Urbanových, jejichž výsledky jsou velkým příslibem i pro evropskou sérii. První se umístila Karolína Urbanová, následovaná Věnceslavou Urbanovou a Janou Urbanovou.

Největší napětí panovalo v kategorii Czech Masters, kde zvítězil Zdeněk Mařas po svém úžasném výkonu v disciplíně Springboard – přesekávání bloku o průměru 27 cm ve výšce přibližně tři metry. Předběhl tak do té doby vedoucího Matyáše Klímu. Za ním se na druhé místo s bezchybnou technikou v závěrečné disciplíně Hot Saw – odříznutí tří kompletních kotoučů v 15 cm široké výseči z ležícího kmene o průměru 46 cm – prodral Martin Kalina a Matyáš Klíma skončil tentokrát až třetí.

Druhý kvalifikační závod nabídl skvělou show plnou napětí a sportovních výkonů na vysoké úrovni. Třetí a poslední kvalifikační závod se uskuteční 14. a 15. června ve Skelné Huti - areál VLS Skelná Huť Ralsko Mimoň, kde se závodníci utkají o poslední možnost postupu na Mistrovství ČR 2024. To se bude konat 14. září ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Pro více informací navštivte webovou stránku www.stihl.cz.

Jan Brabec, organizátor

O Stihl Timbersports

Stihl Timbersports je mezinárodní soutěž ve sportovním dřevorubectví pořádaná po celém světě od roku 1985. Tato série je považována za nekorunovanou královnu sportovního dřevorubectví. Její účastníci mezi sebou soupeří maximálně v šesti tradičních disciplínách podle formátu soutěže. Ve třech disciplínách se používá sekera (Underhand Chop, Standing Blok Chop, Springboard) a ve třech pila (Stock Saw, Single Buck, Hot Saw).