Její stav si žádá speciální péči, které je nákladná. Pro její pokrytí byl zřízen speciální účet, díky kterému může Verunce každý pomoci. Leo Express se rozhodl stejně jako další firmy na příběh Verunky upozornit, a proto umístil na své vlaky plakáty a připravuje také videa. Milovaná, šťastná a bezstarostná. Dvouletá Veronika Kocourková z Červené Vody na Orlicku je na první pohled naprosto zdravá holčička, na níž není její nemoc vůbec znát. Na ten druhý zjistíte, že život s dítětem s cystickou fibrózou je naprosto odlišný.

Tipy na víkend 30. a 31. ledna: rozhledna Velká Deštná nebo virtuální výstavy

Život s dítětem trpícím cystickou fibrózou s sebou přináší nejen nároky na úplnou změnu životního stylu, ale také zvýšené náklady spojené s koupí speciálních léků, vitamínů, rehabilitačních a léčebných pomůcek. Zdaleka na všechno pojišťovna nepřispívá a s přibývajícím věkem rostou náklady. Náklady, které musejí rodiče vynaložit se pohybují v řádech tisíců a s přibývajícím věkem se výrazně zvyšují.

Telegrafia výstava on-line
Telegrafia ožila na webu Východočeského muzea

Proto byla vyhlášena veřejná sbírka, která potrvá až do 30. dubna 2021. Výtěžek bude věnován rodině na úhradu potřebných léčebných procedur, pomůcek a léků. Na transparentní účet může libovolnou částkou přispět kdokoliv. Za každý příspěvek budou Verunka i její rodiče vděční.

Pomozte Verunce žít její sen! Přispět můžete do 30. dubna na transparentní účet 123-1932090207/0100. 

Emil Sedlařík