Hned první týden jsme zahájili poznáváním našeho města Česká Třebová přímo na radnici a využili tak pozvání a milé znovu-setkání s paní starostkou Magdalénou Peterkovou na její pracoviště. Zjistili jsme důležité informace týkající se úřadu i města, nahlédli do obřadní síně i stanice městské policie.

V dalších dnech byla naplánována i návštěva Gymnázia v České Třebové, které je velmi důležité pro náš region. Zde nás mile uvítal ředitel gymnázia Josef Menšík, který žákům ochotně zodpověděl jejich dotazy a následně jsme vystoupali přes půdní prostory až nad střechu do vyhlídky, kde se i díky počasí poštěstilo zažít dechberoucí pohled. Mohli jsme si z výšky vychutnat Českou Třebovou a její přilehlé části, město i krajinu v celé své kráse.

Plni dojmů jsme se přesunuli do učebny biologie se zvířecím a mineralogickým koutkem, kde žáky zaujal např. axolotl mexický nebo chameleon. Kromě malé pozornosti si každý odnesl nezapomenutelný zážitek z pohledu na naše malebné město, ať už z hlavní budovy města – radnice nebo českotřebovského gymnázia. Postupně budeme poznávat Českou republiku, seznámíme se s kontinenty a vše co s tím může souviset.

Děkujeme za navázané spolupráce.

Za tým pedagogů a žáky ZŠ Na rovině Pavlína Provazníková