Zájemci z řad seniorů si mohou telefonicky objednat dovezení nákupu, vyzvednutí léků nebo dodání roušek. Objednávky přijímáme v pracovních dnech od 8 do 10 hodin. Nákup je následně rozvážen mezi 15 a 18 hodinou. Při objednávání je třeba mít připraven nákupní seznam a kontaktní údaje. Objednávat můžete na tel. číslech 736 516 276 nebo 736 516 277.

Dále se radnice snaží zajistit dostatečné množství dezinfekce a antibakteriálních gelů pro městské organizace jako například Centrum sociální péče, Domov důchodců, školy, školky a další.

"Vycházíme z předpokladu, že po skončení nouzového stavu a znovu otevření zmiňovaných organizací bude kladen důraz na zvýšenou prevenci rizik, jako je úklid a dezinfekce rukou. Za tímto účelem jsme zakoupili několik set litrů dezinfekce, která bude podle potřeby distribuována. Tímto se snažíme předejít zvýšenému náporu a ceně u výrobce v okamžiku případného nařízení "povinné dezinfekce" veřejných zařízení ze strany státních orgánů. Děkujeme všem, kteří s námi spolupracují, darují ušité roušky nebo pomáhají dobrovolnicky," zní z radnice.