Dvacítka nejen obětavých, ale přímo nadšených dobrovolníků se zápalem a nezdolným optimismem zajistila bohatý program, který každoročně přináší něco nového. Beze sporu se vypravili dnes vážení otcové do svých klukovských let při pomoci lezení dětem do korun stromů, na malou lezeckou stěnu a při střelbě ze vzduchovky a lukostřelbě. I novou zálibu současné doby slack line – chození po laně se jako vzorové podání bez ohledu na věk odvážně snažili předvést svým kritickým ratolestem. S pýchou pak pozorovali mladou generaci při úderech do boxovacího pytle. Vždyť obzvlášť v dnešní době účelná znalost sebeobrany začíná být nezbytností. Neméně záslužné je i předávání zkušeností praktického života, které soutěžní formou přiblížilo zatloukání hřebíků – no, ono trefit se na hlavičku – však to znáte.

Novinkou byl improvizovaný ateliér s fotolaboratoří, instalovaný Michalem Malým, kde si mohly rodiny pořídit na památku společnou fotografii. Nechyběla ani pohádková představa, kdy vtělením do různých bytostí pomalovaným obličejem se jejich pohledem na vzdalující vláček dalo vydat do vzdálených zemí.

Překvapením bylo splnění této touhy skutečnou ukázkou mezinárodního občerstvení. Ukrajinské maminky navařily dva velké hrnce boršče a hosté z USA připravili na grilu pravé americké hamburgery a u ohně na zahradě opékali pěnové bonbony na přípravu sladké pochoutky „smores“. České maminky a babičky přidaly ještě vafle s marmeládou a šlehačkou.

Se sladkou vzpomínkou na duši i na jazyku ukončili spokojení návštěvníci, hosté i pořadatelé krásný den oslav až se západem slunce.

Stanislava Dvořáková