Z vrcholu Králického Sněžníku je překrásný výhled na Orlické hory, Staroměstsko a Hrubý Jeseník. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Olomouc, Krkonoše a Beskydy.

Nedaleko vrcholu ve výšce 1350 metrů se nachází studánka, ze které pramení řeka Morava. Pramen Moravy vyvěrá na jižním úbočí hory a je skryt v kamenem obložené kobce s dřevěnými dvířky. Z důvodu zachování kvalitního zdroje vody zatím zůstává ve své uzamčené podobě. Morava pak vytéká od pramene žlábkem do vytvořené studánky a dále se již řítí krásným hlubokým údolím jižním směrem. Údolí odděluje východní a západní hřbet české části pohoří Králického Sněžníku. Přibližně 500 metrů pod vrcholem se nachází kamenné moře, tzv. Vlaštovčí kameny.

Koronovanka a #babiJede.
OBRAZEM Z ÚSTÍ: Za seniory dorazila Koronovanka a #babiJede

Symbolem Králického Sněžníku je kýchající slůně. Kamennou sochu slona postavili roku 1932 členové umělecké skupiny Jescher, kteří se přátelili s tehdejším provozovatelem chaty Oskarem Gutwinským. Spolek se původně scházel na Ještědu a měl svou oblíbenou píseň „V ještědském údolí kvete šeřík“, v originále „In Jeschental da blüht der Flieder“. Když členové spolku vyměnili Ještěd za Králický Sněžník, hledali pro své jméno jiné vysvětlení a všimli si, že sloní kýchání zní jako „jesch“: jejich symbolem se pak stal vedle šeříku také slon. Citoslovce „ješ“ používali jako pozdrav a při desátém výročí vzniku skupiny u Lichtenštejnovy chaty vztyčili žulovou sochu svého idolu. 

V chráněném území se vyskytují některé vzácné druhy rostlin např. oměj šalamounek, kamzičník rakouský, ovsíř dvouřízný, zvonek vousatý. Ze vzácnějších druhů hub zde byl nalezen květnatec Archerův a holubinka Quéletova. Z chráněných druhů živočichů žijí v rezervaci např. myšivka horská, jeřábek lesní a linduška horská.

Ivo Jež, Orlicko