Jmenuji se Milan Tobiška. Od malička mne baví pohyb. Věnoval jsem se intenzivně mnoha sportům, které byly v okolí dostupné. Mimo jiné atletice, fotbalu, plavání, bruslení, cyklistice, lyžování ale také skateboardingu, street dance a parkouru.

Asi je málo dní, kdy bych nesportoval. Poslední roky jsem se intenzivně věnoval basketbalu, ve kterém hraji za tým ADFORS Basket Litomyšl. Protože mne sport velmi naplňuje, rozhodl jsem se ucházet o studium na výběrovém Sportovním gymnáziu v Pardubicích. Pro mne ale nebylo jiné volby, bez sportu se prostě neobejdu.

Mistr České republiky v atletice je z Ústí nad Orlicí
Dvojnásobný zlatý mistr České republiky v atletice je z Ústí nad Orlicí

Představa spojení vzdělání se sportem byla neodolatelná. Z nabízených sportů ve škole jsem si vybral atletiku, se kterou jsem kdysi vlastně sportovat začínal. Na základní škole jsem měl vždy vyznamenání, ale musím uznat, že příprava na přijímací zkoušky mi dala zabrat. Velkou radost mi udělala zpráva, že jsem přijatý. V talentových zkouškách jsem se umístil na třetím místě z 260 – ti uchazečů.

Mým cílem je užít si studia nejen po sportovní stránce. Chtěl bych zároveň získat kvalitní střední vzdělání a dostat se na vysokou školu. Protože sportem prostě žiji, je pro mne spojení vzdělání a sportu ta nejlepší kombinace. A to tím spíše, když kolem sebe vidím mnoho lidí, kteří si kazí život např. alkoholem a drogami. Sám chodím pomáhat se zápasy a sportem mladších dětí a rád bych jim byl příkladem toho, že sport a škola jde dohromady.