Klub českých turistů z Lanškrouna pod taktovkou manželů Kotyzových je každým rokem pořadatelem této krásné tradice. Tentokrát to bylo již po osmadvacáté.

Přesně v poledne se rozezněly nejen zvony, ale i sborový zpěv zaplněného kostela poutníky dobré vůle. O hudební doprovod se postarala skupina lanškrounských hudebníků. Postupně zaznělo jedenáct koled a vánočních písní. Kouzelnou atmosféru doplňovaly zářící svíčky v rokou přítomných. Vsuvkou mezi zpíváním byly pohádkově laděné vánoční a novoroční texty, přednesené Jarmilou Beranovou a Jaroslavou Novákovou.

Závěr setkání patřil nejen vyřčeným přáním do nového roku 2020, ale také upřimným stiskům rukou a polibkům. A nezapomělo se ani na charitativní sbírku pro potřebné – tentokrát pro Dominika z Verměřovic. Na jeho léčbu půjde téměř dvacet pět tisíc korun.

Než se poutníci rozešli, dostali od tří králů PF 2020: Žij po svém. Je to tvůj život. Odcházelo se z Mariánky s krásným, neopakovatelným svátečním pocitem sounáležitosti a přátelství lidí dobré vůle. Kéž je to tak po celý nový rok.

František Teichmann st.