Myšlenka uspořádat tuto akci se zrodila v hlavě Anny Langrové. Poté, co se o nápad podělila se svými čtyřmi kamarádkami a ony se ochotně zapojily do příprav, začal jarmark získávat konkrétní obrysy. Cíl, uskutečnit ve vsi novou akci a dát příležitost představit rukodělné výrobky mnoha šikovných žen, byl bezezbytku naplněn.

Jarmark nabídl dekorace, šperky, svíčky, malované, šité, háčkované, pletené i drátované výrobky. Nechyběla tvůrčí dílna pro děti a občerstvení v podobě nápojů a domácích pekařských výrobků pro všechny účastníky akce. „Do pečení se ochotně zapojily prodávající,“ poznamenala organizátorka.

Předvánoční jarmark v Knapovci získal již v průběhu příprav další rozměr. Bylo totiž domluveno, že případný výtěžek z akce bude poskytnut na dobročinný účel, nejlépe někomu v regionu. Na platformě Donio byla vybrána sbírka na hyperbarickou kyslíkovou komoru pro Marečka ze Zhoře u České Třebové.

„Mám obrovskou radost,“ sdělila Anna Langrová pár hodin po ukončení akce. „Do sbírky pro Marečka jsem právě odeslala 4400 Kč! Všem moc děkuji za účast a za rok, 16. listopadu 2024, se těším na viděnou na dalším jarmarku.“

Martina Balážová

Mohlo by vás zajímat: Ústí konečně bude mít vlajku. Jako jedno z posledních měst Česka. Podívejte se

Ústí nad Orlicí bude mít konečně oficiální vlajku | Video: Město Ústí nad Orlicí