Po delší odmlce se znovu představí veřejnosti zámořský soubor, tentokrát z amerického Tennessee. Je to soubor Cripple Creek Cloggers z města Murfreesboro, který je představitelem typických country tanců s výrazným zvukovým doprovodem jejich tanečních okovaných bot. Soubor zde bude hostem celý týden, a proto je pro něj připraven bohatý program včetně řady vystoupení. Představí se kromě Dolní Čermné také publiku ve Svitavách, v Žamberku a v Lanškrouně.

Přitom je čekají návštěvy významných míst našeho okolí, jako jsou Neratov a Litomyšl. Mají naplánovaný také celodenní zájezd do Olomouce s doprovodným výkladem.

Ze zahraničních souborů pak na slavnostech uvidíte také vynikající dětský soubor Maguráčik ze slovenského Kežmaroku. Kromě místního souboru Jitřenka a ústeckého souboru Jaro se v sobotním Galaprogramu představí zástupce moravského folkloru, tentokrát valašský soubor Javorník z Nového Jičína.

Sobotní program 22. června bude v Dolní Čermné již tradičně probíhat po celý den, přičemž již dopoledne si jednotlivé soubory zasoutěží o putovní pohár v tradičním Hecboji. Odpoledne od 15 hodin se připravuje pestré a zábavné odpoledne pro děti s řadou ukázek lidových řemesel i s možností vyzkoušet si je.

Bude kouzelnické vystoupení pro děti, zatančí skupina DC Dance a další hlavně dětské aktivity. Místní spolky připravují pro účastníky opět bohaté občerstvení a chybět by neměly ani místní kulinářské speciality. Samotný Galaprogram, ve kterém se představí všechny soubory, začíná slavnostním nástupem od 18 hodin. Po ukončení následuje zábava s Country kapelou Rosti Bartoně, kterou přeruší ve 23 hodin slavnostní ohňostroj.

Petr Ryba

Čermenské slavnosti