V Malé scéně je kromě nezbytných bezpečnostních opatření (dezinfekce rukou u vstupu, pravidelná dezinfekce prostorů, maximální možné větrání, možnost sedět s rozestupy, dobrovolné guest listy pro případné epidemiologické šetření, prodej jednorázových roušek za minimální cenu) připravená dvacítka filmů (z toho dva s nominací na Oskara) s různorodými tématy, například životní prostředí, Čína, Vietnam či mentální anorexie, několik debat se zajímavými hosty - sinoložka Olga Lomová, ekolog Bedřich Moldan, šéfredaktor Marek Wollner a další, výstava Ženy, které zůstaly a festivalový stánek, letos s bezobalovým ústeckým Hokynářstvím.

Výtěžek letošního festivalu v Ústí nad Orlicí podpoří projekt #babiJede, který umožní ústeckým babičkám a dědečkům zase cítit vítr ve vlasech a snad jim alespoň trochu zpříjemní těžké „covidové“ časy. Elektrorikša, která je bude brát na vyjíždky po okolí města, dorazila zhruba před měsícem a během zahajovací soboty byla k vidění před Malou scénou.

Vstupenky na festival je i letos možné zakoupit v předprodeji – v rezervačním systému na www.js.spousti.cz, v pokladnách obchodního družstva KONZUM či v kavárně Malé scény. Kompletní program a všechny další informace naleznete na webu www.js.spousti.cz.

SPOUSTI – Spolek pro organické Ústí