„Je to špatné. Sice všude slyšíme, že nám někdo pomůže, ale nám nepomůže nikdo. Ještě na jaře jsem si myslel, že jsme zdravá firma, měli jsme to tady pěkně rozjeté. Ta stopka, která přišla na jaře, nás docela vyčerpala. Dokonce jsme investovali, protože jsme netušili, co se bude dít. Tím pádem jsme neměli ani větší finanční rezervu. Na druhou stranu finanční rezerva se tvoří na období, kdy je hůř, ale rozhodně ne na nulu,“ říká Jiří Kohák. Přiznává, že v současné době melou z posledního a není kde brát. Stávající situaci restaurace dlouho nevydrží. „Potřebujeme peníze na režii, opravy v restauraci i pivovaru. Splácíme půjčku, zadlužili jsme se, když jsme budovali firmu. Kompenzace od státu nejsou prakticky žádné, skoro na nic nedosáhneme,“ vysvětluje Kohák.

Pivo naštěstí nemusel vylévat ani na jaře a zatím ani teď ve druhé vlně. Bedříška prodává v lahvích a jde na odbyt. V současné době stáčí už i Bedřichův vánoční speciál. „Jsme malý pivovar, vše co uvaříme, prodáme prakticky tady. Na jaře ale byla solidarita výrazně vyšší. Prodej piva v lahvích funguje, ale není to tak rychlé,“ vysvětluje sládek.

Jeden dobrý den

Před týdnem se restaurace po několika týdnech otevřely. Extrémní nával ale Veselka v Litomyšli nezažila. „Měli jsme jeden dobrý den, a to pátek po otevření. Byly rezervace, měli jsme v uvozovkách plno. Polední menu jde pomalu nahoru. Celkově to ale nestačí. Vždy na konci listopadu a v prosinci jsme měli firemní večírky a rozlučky. Lidi se chodili napít, najíst, dostali na to od firmy peníze a tady je nechali. Letos to není, všechny večírky jsou zrušené. Budeme na třiceti procentech toho, co jsme měli vloni, a budeme rádi,“ míní Kohák.

Zavíračka už ve 20 hodin je podle litomyšlského sládka nesmysl. Lidé chodí málo, byli zvyklí přijít na večeři až déle a posedět. I akce Veselky pro čtyři lidi je k ničemu, protože degustační kolečko, tatarák nebo vepřové koleno a k tomu pivo, to není večeře na půl hodiny. Jiří Kohák je přesvědčený, že příští týden vláda znovu nařídí zavřít restaurace. „Pořád se mění nařízení a přicházejí zvláštní řešení. Člověk netuší, na co se má připravit. Potřebujeme plán dopředu, když pracujeme se surovinami. Vláda předvádí samá chaotická rozhodnutí,“ tvrdí Kohák.

V jednom má ale jasno. Uzavření hospod nic neřeší. „Nikdo si neuvědomuje, že lidi toho mají dost a chtějí se bavit. Když zavřou restaurace, budou se scházet jinde, v hasičárnách, garážích, nálevnách. Přitom my v restauraci dodržujeme hygienická nařízení. Na jaře se lidi báli, teď je situace jiná, chtějí se scházet,“ dodává majitel litomyšlské restaurace a minipivovaru.