Cestovatelský web atlasobscura.com uvedl, že si zde lze koupit i opice, aligátory, kozy, leopardy, gazely a mnoho dalších zvířat. To vše v různých stádiích rozkladu – tedy od lebek, koster, vycpanin až po čerstvě uhynulé tvory.

„Pro běžné turisty je Akodessawa otřesné místo, kde to páchne, i když je tržnice pod širým nebem. Pro vyznavače voodoo rituálů je to však skvělá možnost pro nákup všeho, co ke svému čarování potřebují,“ uvedl web atlasobscura.com.

Jerome je cílem turistů.
Jarome. Město padouchů a zlata trápí nevyřešená vražda

Jezdí sem i nemocní lidé či jejich léčitelé, kteří místo považují za nejlepší lékárnu, jelikož si zde mohou pořídit skutečně zvláštní medikamenty. Nebo zde hledají spásu ti, kteří se potřebují zbavit i té nejčernější kletby.

Zkušenost s návštěvou místa popsala na svém webu laurewanders.com belgická cestovatelka Laura.

Zdroj: Youtube

„Byl to docela zajímavý a neobvyklý zážitek. Nikdy předtím jsem nic podobného neviděla. Skutečnost, že zde turisté musí platit vstupné, že se před vstupem vyžaduje poplatek za možnost focení a že byli u vstupu k dispozici průvodci, však působila neautenticky. Proto je otázkou, zda to celé není z velké části nachystáno jen jako past na turisty,“ uvedla Laura.

Jak připomenul web national-geographic.cz, voodoo se považuje za synkretické náboženství, jinými slovy tedy jde o víru, která spojuje více náboženských vlivů. Součástí spirituálního světa voodoo je Mahou, nejvyšší bytost a dalších asi 100 božstev (voodoo). Kněží žádají bohy, aby zasáhli ve prospěch lidí, ale s černou magií nebo čarodějnictvím to nemá nic společného.