Cesta autem

Do Chorvatska se autem lidé z České republiky dostávají povětšinou přes Slovensko, Maďarsko, Rakousko popřípadě Slovinsko.

Letadlo

Část lidí cestuje do Chorvatska také letadlem. Nejčastěji z Prahy a Vídně.

Nejvíce českých zákazníků, kteří (zatím) pro svou letní cestu do Chorvatska dali dle portálu kiwi.com přednost vídeňskému letišti, letí do Zadaru, následuje Dubrovník, Split a Pula.

close Chorvatský deník info Zdroj: Deník zoom_in Chorvatský deník

Nejlevnější byly letos letenky z Bratislavy do Zadaru, které však ve srovnání s loňským rokem stály více než dvojnásobek. Češi však podle dat kiwi.com z Bratislavy do Chorvatska téměř nelétají.

Z Bratislavy je nyní možné do Záhřebu zakoupit letenky od 1246 Kč.

Zpáteční letenky z Prahy do Splitu či Záhřebu stojí kolem 6000 Kč a do Dubrovníku jsou od 8763 Kč.

Z Vídně do Splitu nebo Zadaru stojí letenky pod 2000 Kč, do Puly od 2075 Kč, do Dubrovníku od 2251 Kč.

Vlak

close Celá souprava RegioJetu  k Jaderskému moři dojela na nádraží Ogulin. Odsud jedna její část zamíří do Rijeky, další vagóny pojedou do Splitu. info Zdroj: Deník/Jiří Janda zoom_in Do Chorvatska se dá dostat i vlakem. Je to rychlé a pohodlné. V roce 2020 začala s přímými sezonními vlaky do Chorvatska společnost RegioJet. V Chorvatsku můžete vystoupit na třech místech – Záhřeb, Ogulin, Rieka. S jedním přestupem vás společnost zaveze do dalších chorvatských destinací, jako jsou Crikvenica, Rabac nebo Primošten. Přestup je garantovaný návaznými autobusy, které jsou přímo napojeny na příjezdy a odjezdy vlaků.

Ceny začínají na 690, respektive 990 Kč.

Do Chorvatska lze cestovat i s Českými drahami. A to na Včasnou jízdenku Evropa, na jízdenky NRT (plné jízdné) nebo na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Cena Včasných jízdenek Evropa začíná na 38 EUR (cca 1041 Kč) za jednu cestu.