Les Hoia Baciu se nachází v blízkosti města Kluž na ploše asi 300 hektarů. Jeho návštěvníci opakovaně hlásí, že jim zde bylo nevolno, prožívali úzkost a měli pocit, že je cosi sleduje. Rovněž zde prý dochází k neobvyklým závadám na zařízeních jako jsou mobilní telefony či fotoaparáty.

Jak vypadá strašidelný les z výšky i ze země se podívejte zde:

| Video: Youtube

Pojmenování Hoia Baciu prý dostal les po pastýři, který se ztratil v lese se stádem 200 ovcí. Traduje se tu však i příběh o pětileté dívce, která v lese zmizela. Našla se až po letech. Záhadné bylo, že vůbec nezestárla a měla na sobě stejné oblečení. Ve svém článku to uvedl web britského média The Independent.

Web listu The Mirror zase připomenul, že do celosvětové pozornosti se lokalita dostala zejména v 60. letech minulého století.

„A to kvůli pozorováním UFO, která vyfotografoval biolog Alexandr Sift. Původ zářících létajících objektů nebyl nikdy uspokojivě vysvětlen,“ uvedl The Mirror.

Do lesa pověstného i řadou neobvykle tvarovaných stromů se vydala i reportérka britského listu The Independent Sophie Buchanová. Setkala se zde s průvodcem jménem Alex, který má s podivnostmi lesa řadu zkušeností. I proto na rozdíl od řady dobrodruhů v lese nerad spí.

„Když jsem totiž stanoval s přáteli v lese poprvé, opakovaně nás probudil velmi hlasitý zvuk kopyt. Jako od koně nebo velkého jelena. Stačilo však i tiše vystrčit hlavu ze stanu a podivný zvuk okamžitě ustal,“ vyprávěl Alex. Při dalším pokusu o nocleh šel spát do houpací sítě zavěšené mezi stromy. Vydržel však jen do té doby, než mu do hlavy narazil netopýr.

Místo přitahuje i řadu podivínů, kteří mohou děsit více než les samotný. Průvodce Alex se svěřil s příhodou jeho kolegy Mariuse, kterého si jeden turista najal jako průvodce pro noční prohlídku lesa.

„Ukázalo se však, že šlo o velmi morbidního jedince. Celou dobu totiž vyprávěl, jak je posedlý smrtí i jak si užívá být v blízkosti lidí, kteří umírají. Pro Mariuse to byla opravdu dlouhá noc,“ dodal Alex.

V lese potkal i vyšinutě se chovajícího muže, který tvrdil, že v lese potkal démona. Přitom sám si jeho zobrazení nechal vytetovat na hruď.

The Mirror shrnul, že existuje také mnoho svědectví lidí, kteří si po návštěvě lesa stěžovali na silné bolesti hlavy, nepříjemnou vyrážku nebo dokonce i popáleniny. Potíže lze částečně vysvětlit tím, že v půdě v části lesa se nachází nezvykle vysoké množství radioaktivního uranu.

Rekreační oblast

Na druhou stranu se na místo lze dívat i pozitivně. „Les pochopitelně nabízí mnohem víc než jen vzrušení z tajemna. Řada lidí ho vnímá jako rekreační oblast. Mezi řadou zvláštně tvarovaných stromů vedou turistické a cyklistické stezky. Místo je i bohaté na zvěř,“ uvedl známý cestovatelský web Atlas Obscura.