Grottenbahn se nachází v Linci, což je hlavní město rakouské spolkové země Horní Rakousy. Linec je třetím největším městem státu a leží na Dunaji. Grottenbahn najdete v Linci v lokalitě Pöstlingberg v jedné z pevnostních věží městského Maxmiliánského opevnění.

Město Gustavia a jeho okolí lze považovat za ráj na zemi.
50 tisíc na osobu a den: Nejdražší město na světě si užívala i princezna Diana

Z Brna sem cesta trvá přes tři hodiny autem a je dlouhá něco přes 300 kilometrů. Mnohem blíže to je například z Českých Budějovic, tedy necelých 100 kilometrů a cesta autem do Lince trvá sotva hodinu a půl.

Grottenbahn, zážitek pro každého:

Lenzibaldem vstříc pohádkovým zážitkům

Hlavní atrakcí místa je elektricky poháněný vlak ve tvaru draka pojmenovaný Lenzibald, který projíždí po kruhové trase vnějším prstencem historické pevnostní věže.

„Cesta dračím expresem vás zavede do říše trpaslíků, lesních zvířat a pohádek,“ uvedl místní turistický web Linz Tourism.

Pohled na údolí s řekou Dunaj z jednoho z kopců v oblasti Wachau.
Navštivte krásné údolí Wachau. Z Česka je to kousek a moc hezčích v Evropě není

V místě je také expozice pohádkových postav, jako jsou Sněhurka či Jeníček s Mařenkou, jak připomenul turistický portál City Seeker.

Místo, kde si užijí děti i dospělí

Podle webu Dark Ride Database, který se zaměřuje na různé zábavné dráhy napříč Evropu, současná podoba atrakce v podobě jeskyně  pochází z roku 1948 poté, co byla původní dráha provozovaná od roku 1906 těžce poničena během bojů ve II. světové válce.

Web Linz AG pak připomenul, že nejde jen o ryze dětskou atrakci, ale často si zde užijí i dospělí. „Zejména pokud ještě věříte na draky, čarodějnice a trpaslíky,“ doplnil web Linz AG.

Grottenbahn - Pohádková jízda:

Zdroj: Youtube

Velmi dobré hodnocení návštěvníků

Na známém turistickém webu Trip Advisor má Grottenbahn velmi dobré hodnocení, a to 4,5 hvězdiček z 5 možných.

„Velmi roztomilý Grotto vlak tažený drakem jeskyní plnou trpaslíků a mnoha dalších postaviček ze starých pohádek,“ pochvaloval si například bulharský recenzent s nickem Borislav2010.

Porovnání části panoramy Varšavy a New Yorku. Samozřejmě New York je ve skutečnosti mnohem větší, než se ze snímku může zdát.
New York Evropy stojí v zemi, kterou Češi milují díky nákupům

„Není to pro každého, ale pro ty, kteří se ještě dokážou spojit se svým vnitřním dítětem, je to velká zábava,“ dodal zase ve své recenzi přispěvatel s přezdívkou David D.

Podobně výtečně hodnotí místo i Google recenze, kde téměř tři tisíce lidí místo ohodnotilo průměrnou známkou 4,6.


Nahrává se anketa ...