Choceňský zámek ozdobí adventní výrobky
KDY: 25. a 26. listopadu
KDE: Choceň

V přízemním sále choceňského zámku (bývalé knihkupectví) se uskuteční tradiční adventní jarmark, na kterém si budete moci zakoupit adventní věnce, vánoční dekorace ze slámy a šustí, korálkovéa háčkované ozdoby, patchwork, výrobky z kůže, obrazy s místní tématikou, modrotiskovou tvorbu, svíčky, vonné tyčinky a mýdla.Nebude chybět dílnička na zdobení perníčků či ukázka paličkování krajky. To vše 25. a 26. listopadu, vstupné zdarma, začátek v 9 hodin.

Vysoké mýto rozzáří stromeček i jarmark
KDY: 26. listopadu
KDE: Vysoké Mýto

Město Vysoké Mýto zve na rozsvícení vánočního stromu, který rozzáří náměstí Přemysla Otakara II. v předvečer adventu v sobotu 26. listopadu v 16:30 během vystoupení dětských pěveckých sborů Korálek a Kamínek ze základní umělecké školy. Předcházet mu bude od 9:00 tradiční Adventní kujebácký jarmark s bohatou nabídkou adventních a vánočních dekorací, řemeslných výrobků, keramiky i regionálních dobrot, trdelníků, svařáčků, punče a teplé medoviny.

Návštěvníci jarmarku se mohou rovněž těšit na pestrý kulturní program, v jehož průběhu vystoupí žáci Speciální základní školy a praktické školy Vysoké Mýto a ZUŠ Vysoké Mýto, děti z MŠ Slunečná, Pěvecký sbor Otakar, žáci Základní školy Knířov a dětské pěvecké sbory Korálek a Kamínek ze Základní umělecké školy Vysoké Mýto. 

Orlickoústecké vítání adventu
KDY: 27. listopadu
KDE: Ústí nad Orlicí 

Ústí nad Orlicí zve na Mírové náměstí k zahájení adventu v neděli 27. listopadu. Již tradičně se uskuteční jarmark spolků a příspěvkových organizací města a žehnání věnců. Jarmark odstartuje v 15 hodin. Ochutnáte vánoční punč, svařené víno či další vánoční pochutiny.

Těšit se letos můžete na vánoční koncerty na Mírovém náměstí každou adventní neděli.

Statek U Kubů – Přívrat zve na adventní jarmark
KDY: 26. listopadu
KDE: Přívrat

Adventní přívratský jarmark se uskuteční v sobotu 26. listopadu od 14.00 hodin. Můžete se těšit na rukodělné výrobky přívratských dětí a žen, zakoupíte výrobky i dalších drobných prodejců – keramika, mýdla, svíčky, výrobky ze dřeva, vánoční dekorace, adventní věnce a další. Pro děti budou připraveny vánoční dílničky. Bude otevřena i tradiční kavárnička se spoustou dobrot. Dále můžete přijít ochutnat přívratský trdelník, vánoční punč a další pochutiny. K poslechu zahraje vánoční koledy českotřebovská kapela 375 m.n.m. Vstupné dobrovolné.

Muzeum připravuje adventní tvořivou dílnu
KDY: 26. listopadu
KDE: Rokytnice v Orlických horách

V sobotu 26. listopadu se od 10 hodin bude konatv Sýpce – Muzeu Orlických hor tradiční tvořivá dílna aneb Vítání adventu v Sýpce, během které si za pomoci muzejníků můžete vyrobit vlastní adventní věnec. Vše bude připravené na místě, přineste si pouze čtyři svíce v barvě, která se vám nejvíce líbí. Akce se koná od 10 do 17 hodin nebo do úplného rozebrání připraveného materiálu. Vstupné dobrovolné.

Galerie otevřela výstavu Běly Kašparové
KDY: v těchto dnech
KDE: Vysoké Mýto

Městská galerie Vysoké Mýto zve na výstavu Velký návrat Běly Kašparové. Jedná se o první autorskou výstavu téměř zapomenuté vysokomýtské malířky, která se zde narodila roku 1901 a pomyslně se tedy vrací po 120 letech do svého rodiště.

„Podařilo se nám shromáždit na čtyřicet obrazů převážně od soukromých sběratelů. Díla autorky doplní rovněž tvorba jejích spolužáků z Akademie, mezi nimiž byli například František Matoušek, František Muzika či Josef Kaplický,“ informuje kurátorka galerie Iveta Danko.